Łososina Dolna: dachował i uderzył w przystanek. W ciężkim stanie trafił do szpitala

Wczoraj około godziny 9. w miejscowości Łososina Dolna samochód osobowy Audi wypadł z jezdni i dachował. Po drodze uderzył w drewniany przystanek autobusowy. Fragmenty pojazdu rozrzucone były w odległości kilkudziesięciu metrów. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala. 

wsb3

–  W pojeździe znajdował się przypięty pasami mężczyzna. Na miejscu był ratownik OSP Ujanowice, który najechał na zdarzenie i podjął wstępne działania. Dostęp do poszkodowanego był utrudniony. Z informacji uzyskanych od osób postronnych ustalono, że przed przybyciem zastępu straży z komory silnika widoczne były oznaki zadymienia. Podano proszek z gaśnicy i zadymienie ustało. Na miejscu znajdował się patrol Policji. Ruch był wstrzymany w obydwu kierunkach – relecjonują strażacy PSP z nNowego Sącza.

Strażacy usunęli przednie drzwi i po konsultacji z ratownikami medycznymi wydobyli mężczyznę. W trakcie tych działań pojazd zabezpieczyli klinami, aby był stabilny. Za pomocą rozpieracza kolumnowego podnieśli go, aby sprawdzić, czy na pewno nikt się pod nim nie znajduje. Przeszukano także teren pod elementami uszkodzonego przystanku. Na szczęście nikogo nie odnaleziono.

– Ze względu na stan poszkodowanego, nie wykluczono możliwości podróżowania z nim innych osób. Poszkodowany został zabrany do szpitala na badania. Za zgodą Policji usunięto pozostałości po wypadu z jezdni i pobocza. Uszkodzony przystanek autobusowy został zabezpieczony taśmą ostrzegawczą. Przybyła na miejsce laweta Pomocy drogowej zabrała uszkodzony pojazd. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny – opisują wczorajsze zdarzenie funkcjonariusze PSP.

Pierwsza na miejscu była załoga OSP Łososina Dolna. Ich relację zobaczysz TUTAJ [film]

Fot. PSP Nowy Sącz

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]