Stary Sącz: wandalizm na ścieżce rowerowej

Ścieżki rowerowe to był i jest strzał w przysłowiową dziesiątkę. Codziennie setki, a w sobotę i niedzielę nawet tysiące ludzi przemierzają asfaltową drogę dla jednośladów z Wielogłów do Barcic. Jeżdżą po niej rozpędzeni kolarze, którym wydaje się, że są na jakimś tourze. Jeżdżą też ludzie, którzy całymi rodzinami korzystają z rekreacji. Nie brakuje rolkarzy, ludzi na hulajnogach, pieszych. Niestety nie brakuje też zwykłych wandali.

Zamalowane, zniszczone znaki informacyjne, kamienie na ścieżce... Te ostatnie to efekty jazdy młodych ludzi na motocyklach, którzy z upodobaniem popisują się pokonywaniem zakrętów poboczami. Efekt? "Posypka" z drobnych kamyków, która bardzo utrudnia jazdę rowerzystom.

Jednak to co zobaczyłem dzisiaj, trudno określić w kulturalnych słowach. Przy wjeździe na most od strony Starego Sącza ktoś wyłamał słup, którego zadaniem jest zabezpieczenie przeprawy przed wjazdem motocyklistów i kierowców quadów.

Wyraźnie widać ślady opon motocykla. Może warto by było, aby wieczorem pojawił się patrol Straży Miejskiej lub policji?

TRADYCJATEXT

6 comments

 1. Szkoda słów... 8 Sierpień, 2019 at 08:51 Odpowiedz

  Bydło, po prostu bydło! Jak g*wniarze mają za dużo energii to do kamieniołomów ich albo wyrąbu lasów, to będą mogli ją spożytkować w dobry sposób.

 2. Zdystansowany 8 Sierpień, 2019 at 09:43 Odpowiedz

  tych sku…synów na motocyklach, kładach i w samochodach terenowych powinni karać mandatami jak psów, hałasują, trują spalinami i rozjeżdżają te piękne tereny nad Dunajcem …

 3. Zdystansowany 8 Sierpień, 2019 at 09:45 Odpowiedz

  ludzie na ścieżce też nie powinni być bierni tylko jak widzą dziada na quadzie, motocyklu czy w samochodzie terenowym to oda razu powinni zawiadamiać policję …

  • Adam 16 Sierpień, 2019 at 07:41 Odpowiedz

   Taaaa oczywiscie rowerzyści są święci…. W sobotę wraz Żonką spacerowalismy w okolicach panoramy po tej jakze zacnej ścieżce po czym zatrzymuje się 2 rowerzystów i o mało mnie nie pobili że wogole idę zaznaczę że szliśmy po prawej stronie i nikomu nie zawadzalem po 2 te tereny były kiedyś wykorzystywane właśnie przez samochody terenowe i inne sprawy gdzie ludzie mogą się wyszalec no gdzie to że ktoś nie podziela takiej pasji to jego problem ze mu śmierdzi spalona i niech siedzi w domu sam jeżdżę motocyklem i wiem jacy są ludzie niestety….

 4. Siwy 11 Sierpień, 2019 at 21:31 Odpowiedz

  Powinno sie jeszcze uswiadamiac na scierzkach matki z dziecmi, jezeli na nia wiejezdzaja to biora za dzieci pelna odpowiedzialnosc, ale niestety jest inaczej, jezeli czlowiek zwroci uwage takiej kobiecie to jest oburzona. Straszna cholota, szkoda slow. Nie umie dopilnowac dzieci na sciezce to do piaskownicy, szybciej ogarnie temat.

 5. Andrzej 13 Sierpień, 2019 at 22:00 Odpowiedz

  Tak jest jeden pachołek to i jeden policjant niech każdy 👮 pilnuje swojego pachołka 😂😂 nie jestem za niszczeniem czegokolwiek bo nie po to się coś robi żeby to niszczyć ale pilnujący policjanci to przesada 🙃

Wypowiedz się w tej sprawie