Motomikołaje rozwiozą 2, 5 tysiąca świątecznych paczek

Motomikołaje rozwiozą 2, 5 tysiąca świątecznych paczek

W trasę wyruszą już dziś (piątek, 1 grudnia). Z paczkami jak co roku dotrą do szkół, szpitali, domów dziecka, rodzin zastępczych, hospicjów i domów opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Prezenty dotrą nie tylko do dzieci.

W tym roku motocykliści w mikołajowych strojach przemierzą Sądecczyznę i pojadą do Gorlic, Jasła, Ciężkowic, Krościenka, Szczawnicy, Limanowej.

Właśnie zakończyli liczenie paczek. Jest ich ponad 2, 5 tys.

– Akcją będzie objęty nie tylko Nowy Sącz, ale i okolice, sąsiednie miasta. W naszą akcję włączyło się dużo ludzi spoza Nowego Sącza. Wczoraj tworzyliśmy te paczki. Ludzie spontanicznie przychodzili, żeby nam pomagać. Było bardzo miło, mimo minusowej temperatury – mówi Tomasz Tokarz z Motosącz.pl.

W paczkach dzieci znajdą słodycze, pluszaki, zabawki. Często rzeczy jest tak dużo, że dzieciom ciężko jest unieść pokaźnych rozmiarów paczkę.

– Jak dwulatek dźwiga taką paczkę, to jest tak miłe sercu – wzdycha Tomasz Tokarz.

Jutro motocykliści będą między innymi w sądeckim szpitalu.

– Zawsze jesteśmy tu bardzo życzliwie przyjmowani, jest niesamowita atmosfera, kapią łzy szczęścia.

Mikołajów na dwóch kółkach będzie w tym roku kilkudziesięcioleciu. Paczki będą rozwozić do samych Świąt Bożego Narodzenia.

Motomikołaje wezmą również udział w piątej edycji Miejskiego Dnia Integracji Uczniów. W poniedziałek (4 grudnia) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkają się uczniowie z sądeckich szkół i przedszkoli, zdrowi i niepełnosprawni.

– Liczymy, że to spotkanie zaowocuje radością i dobrym wejściem w klimat świąt Bożego Narodzenia, bo o to między innymi w integracji chodzi – mówi dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy Leszek Langer. – Liczymy także, że będzie to czas dobrej zabawy dzieci zdrowych i niepełnosprawnych i tutaj tych różnic nie będzie widać. 

O Motomikołajach pisaliśmy: 

Nowy Sącz: motocykliści zostaną Mikołajami. Ty też możesz!

Fot. Ilustracyjne – Motosacz.pl

Share on twitter
Share on facebook