Mostki. Auto wypadło z drogi i staranowało słup

Mostki. Auto wypadło z drogi i staranowało słup

Mostki, samochód wypadł z drogi

Dziś nad ranem w miejscowości Mostki w gminie Stary Sącz samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w słup oświetleniowy. Służby zostały zadysponowane do działań o godzinie 4:32.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, kierowca Opla Astra był już pod opieką załogi karetki pogotowia. Ostatecznie po przebadaniu okazało się, że nie musi być transportowany do szpitala. Uszkodzona osobówka znajdowała się w rowie. Obok leżał połamany słup i zerwana linia energetyczna.

– Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu wahadłowo ruchem na drodze oraz odciągnięciu za pomocą bosaka dielektrycznego linii zasilającej. Odłączono klemy akumulatora samochodu – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu.

Wkrótce do Mostków dotarli pracownicy pogotowia energetycznego i zajęli się naprawą uszkodzonej linii energetycznej. Działania strażaków trwały prawie godzinę. Uczestniczyli w nich funkcjonariusze z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz druhowie z OSP Gołkowice Górne.

fot. JRG nr 2 w Nowym Sączu

Czytaj też: Strażacki plebiscyt „150 lat na straży”. Trwa głosowanie

Reklama