Prezydent Andrzej Duda o Krakow DIANA ACCELERATOR

Prezydent Andrzej Duda o Krakow DIANA ACCELERATOR

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Krakowski Park Technologiczny w związku z przystąpieniem KPT i AGH do Krakow DIANA ACCELERATOR. Podczas spotkania Tadeusz Zaremba, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego przedstawił działalność KPT oraz nowe projekty, które właśnie się rozpoczynają: Małopolskie Centrum Innowacyjnych Technologii Przechowywania i Transportu Wodoru Sp. z o.o. oraz Kraków DIANA ACCELERATOR.

Głównymi obszarami działalności Krakow DIANA Accelerator ma być wsparcie realizacji programów akceleracyjnych w obszarze rozwiązań technologicznych potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa i obronności wszystkich krajów sojuszniczych NATO.

„Wielki projekt rozwojowy NATO będzie przyczyniał się do rozwoju nowoczesnej gospodarki. Projekt jest także szansą dla młodych ludzi, w tym młodych kadr inżynierskich i kadr menadżerskich.” – ocenił Prezydent RP Andrzej Duda.

Konsorcjum, składające się z Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstało z myślą o zwiększeniu potencjału akceleracyjnego Polski, a dołączenie do sieci DIANA niesie ze sobą ogromną szansę na stworzenie krajowego ekosystemu innowacji.

„Krakowski Park Technologiczny sukcesywnie poszukuje specjalizacji w obszarze wspierania innowacji, a współpraca z NATO w zakresie innowacji obronnych jest przez nas postrzegana jako niepowtarzalna szansa dla innowatorów. Nasze działania podyktowane są zarówno przekonaniem, że to tzw. głębokie technologie budują najsilniejsze przewagi konkurencyjne w biznesie, jak i tym, że przyszłość należy budować na filarach innowacyjności, bezpieczeństwa i współpracy. W KPT wierzymy, że inwestowanie w innowacje obronne to nie tylko kwestia strategiczna, ale również odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń.” – skomentował Tadeusz Zaremba, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Działalność będzie realizowana w Krakowie przez KPT, który ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu środowiska biznesowego innowacyjnych firm i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, gdzie prowadzi się badania naukowe nad nowoczesnymi technologiami.

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama