Dramat na moście św. Kingi. Nie żyje pasażerka motocykla

Dramat na moście św. Kingi. Nie żyje pasażerka motocykla

Trwają działania służb na moście świętej Kingi w Starym Sączu. Niestety, około godzinna walka o życie pasażerki motocykla została przegrana. Do wypadku z udziałem jednośladu oraz dwóch samochodów osobowych doszło około 16:46.

– Kobieta kierująca mazdą zwolniła, bo przed nią jechała rowerzystka. Przygotowywała się do manewru wyprzedzania, ale coś jechało z naprzeciwka. Natomiast za nią jechał motocykl, kierowany przez mężczyznę. Motocyklista, widząc, że nie wyhamuje, położył motocykl, ale przy tym jego pasażerka spadła. Siła rozpędu wybiła ją na przeciwległy pas, gdzie kobieta uderzyła w bok jadącego z naprzeciwka samochodu – opisywała w rozmowie z nami podinspektor Katarzyna Cisło z KWP w Krakowie.

Kobieta była przez około godzinę reanimowana. Niestety ostatecznie jej życia nie udało się uratować. Miała 29 lat. W tym samym wieku jest kierowca motocykla.

Na miejscu jest policja, pogotowie ratunkowe oraz strażacy z JRG nr 2, OSP Stary Sącz i OSP Brzezna. Wkrótce dotrze także prokurator i biegły z zakresu wypadków drogowych. Droga jest całkowicie zablokowana.

fot. Kamil / Straż Pożarna w Starym Sączu

Czytaj też: Zaginął 31-letni Mateusz. Potrzebna pomoc

Share on twitter
Share on facebook