Jazowsko. 78-latka podczas procesji wjechała samochodem w trzyletnie dziecko

Jazowsko. 78-latka podczas procesji wjechała samochodem w trzyletnie dziecko

policjant, Jazowsko, trzyletnie dziecko, potrącenie, po procesji

Nieopodal kościoła w miejscowości Jazowsko doszło do potrącenia trzyletniego dziecka, które wraz z rodzicami uczestniczyło w procesji związanej ze świętem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała.

Z doniesień, które dotarły początkowo do naszej redakcji wynikało, że podczas procesji doszło do potrącenia trzech osób. Jak się jednak okazało, pod kołami samochodu 78-letniej kobiety znalazł się trzyletni chłopczyk. Dziecko z urazem brzucha trafiło do szpitala. Na obecną chwilę nie wiadomo jaki jest jego stan.

– (…)Kiedy ludzie wyszli z kościoła, starsza pani wsiadała do swojego samochodu, który był na lekkim wzniesieniu. Emerytka spuściła hamulec ręczny przed włączeniem silnika, w efekcie czego samochód stoczył się i najechał na trzyletnie dziecko – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją – podinspektor Katarzyna Cisło z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Początkowo policjantka twierdziła, że sytuacja nie ma związku z procesją, tak przekazał jej dyżurny sądeckiej komendy.

– Przepraszam. Takie informacje uzyskałam od dyżurnego sądeckiej komendy, trzykrotnie o to pytałam. Otrzymałam jednak telefon, że doszło do pomyłki. Potwierdzam teraz, że do zdarzenia doszło po wyjściu z kościoła, podczas procesji. Dziecko z urazem brzucha trafiło do szpitala – wyjaśnia podinspektor Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Osoby uczestniczące w procesji także potwierdzają, że do dramatycznego zdarzenia doszło w trakcie procesji, nieopodal plebanii, przy drugim ołtarzu. Potwierdzają to również strażacy. W momencie zdarzenia uroczystości zostały przerwane.

Czytaj także: Zaginął 31-letni Mateusz. Potrzebna pomoc.

Fot. ilustr. KMP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.