Wsparcie jednostek WOPR to wzrost bezpieczeństwa Małopolan!

Wsparcie jednostek WOPR to wzrost bezpieczeństwa Małopolan!

Wsparcie jednostek WOPR to wzrost bezpieczeństwa Małopolan

Zarówno w 2021 roku, jak i w roku bieżącym, samorząd województwa przeznaczył po 400 tysięcy złotych na utrzymanie gotowości ratowniczej i prowadzenie działań ratowniczych na obszarach wodnych oraz szkolenia ratowników poprzez m.in. pełnienie dyżurów ratowniczych, zakup sprzętu ratowniczego, transportu i ekwipunku osobistego ratowników oraz podnoszenie kwalifikacji ratowników dla jednostek WOPR z terenu województwa małopolskiego.

O konieczności wsparcia jednostek ratujących życie w wodzie i nad wodą przekonuje Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. – Każdego roku przekazujemy wsparcie dla jednostek WOPR z całej Małopolski. Pieniądze te umożliwiają dobre przygotowanie do sezonu letniego, podniesienie kwalifikacji ratowników wodnych, jak również zakup potrzebnego sprzętu. Jest dla nas priorytetem, aby Małopolanie byli bezpieczni. Chcemy, aby wyszkolona kadra ratowników dbała o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i turystów. Poczucie bezpieczeństwa Małopolan przyczynia się do wzrostu jakości życia w naszym regionie, a co za tym idzie – rozwoju.

Jak dodaje marszałek Małopolski, cieszy także fakt, że jednostki WOPR z terenu Małopolski się rozwijają. Przykładem jest chociażby Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia.

Od 60 lat pokolenia ratowników wodnych dbają o bezpieczeństwo nad wodą mieszkańców Sądecczyzny. Nie byłoby to możliwe dzięki wsparciu m.in. zarządu województwa, za co serdecznie dziękujemy. Zapewniamy, że przekazane środki wykorzystamy dobrze i pozytywnie wpłynie to na rozwój naszej jednostki. Dziękuję wszystkim ratownikom, moim poprzednikom, którzy często z narażeniem życia, nie myśląc o sobie, ale o drugim człowieku, ratowali ludzkie życie – mówi Prezes Zarządu Sądeckiego WOPR Dariusz Gerhardt.

3 czerwca jednostka świętowała swoje okrągłe urodziny, które  połączone zostały z przekazaniem nowej siedziby Sądeckiego WOPR w Bartkowej – Posadowej. Zorganizowanie uroczystości było możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa oraz firmy WIŚNIOWSKI.

Wsparcie projektów społecznych, takich jak na przykład budowa obiektu Sądeckiego WOPR-u nad Jeziorem Rożnowskim jest jednym z działań jakie wdraża firma Wiśniowski. Dla firmy bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, rozwój edukacji i nowych technologii a także w poprawę bezpieczeństwa, co widać po nowym obiekcie WOPR-u w Bartkowej – Posadowej – wskazuje dr Monika Bochenek z firmy Wiśniowski.

fot. Arbresha Goranci

 

Przeczytaj również: Ratownicy WOPR mają nad Jeziorem Rożnowskim nową siedzibę. Ufundował ją Andrzej Wiśniowski

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.