Monarchowie już w drodze... Niebawem pokłonią się dzieciątku w Nowym Sączu

To będzie już VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. 6 stycznia barwny korowód stanie przed Świętą Rodziną, a mędrcy złożą w darze mirrę, kadzidło oraz złoto. Na wydarzenie zaprosił dziś wszystkich sądeczan jego honorowy patron - prezydent Ludomir Handzel. 

Renault2

Scenariusz przedstawili na konferencji prasowej organizatorzy: ks. dr Jerzy Jurkiewicz - prałat bazyliki św. Małgorzaty, Barbara Porzucek, Milenia Małecka-Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży oraz Bożena Jawor, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

- Bardzo się cieszę, że podtrzymujemy tę tradycję. Każde wydarzenie, które pokazuje, że jesteśmy razem, że mamy ten przekaz miłości, jest ważne – mówił prezydent. - Cieszę się, że sądeczanie znowu pokażą, jak bardzo są pomysłowi, radośni, kolorowi, jak się cieszą wspólnym spędzaniem czasu. Tradycyjnie mam wątek osobisty: od 38 lat współpracuję z panią profesor Barbarą Porzucek, nadal się jej boję, więc myślę, że będziemy musieli stanąć na najwyższym poziomie, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. 

Nowosądecki Pokłon Trzech Króli wyruszy z parkingu przy ul. Gwardyjskiej w niedzielę, 6 stycznia o godz. 10.35. Otworzy go Gwiazda Betlejemska z chorągwiami oraz paziowie i giermkowie z darami. Za nimi pojadą bryczką Kacper, Melchior i Baltazar, czyli  Jan Kożuch, Czesław Sarota i kleryk z Kamerunu, którego nazwiska nie znamy.

Pochód pójdzie ul. Lwowską w kierunku Rynku. Pierwszy przystanek zaplanowano na wysokości kamienicy na roku ulic Lwowskiej i Zakościelnej. Na balkonie na pochód oczekiwać będzie Prorok (w tej roli Wojciech Kudyba) w towarzystwie dwóch aniołów. Kolejnym przystankiem będzie Dom Gotycki. Patronka miasta, św. Małgorzata (Anna Kożuch) w towarzystwie dwóch mieszczan wygłosi z okna orację.

Pochodowi przypatrywał się będzie z balkonu Galerii im. Marii Ritter król Herod (w tej roli Tadeusz Zawiślan). Zwieńczeniem pochodu będzie wręczenie darów nowo narodzonemu Dzieciątku Jezus. Nowosądecki Pokłon zakończy „Pastorałka sądecka” Jerzego Masiora i Aleksandra Porzucka.

Źródło, zdjęcia: urząd miasta Nowego Sącza

Wydarzenie w mediach społecznościowych TUTAJ.

Wspomnienie dts24 z ubiegłorocznego Pokłonu Trzech Króli:

Nowy Sącz: Mędrcy Świata, Monarchowie oraz sądeczanie pokłonili się Dzieciątku Jezus

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.