Mogilno: Kursowy bus wypadł z drogi. Wkrótce gołoledź pokonała też strażaków

Wczoraj tuż po godzinie 18:00 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Krużlowa Wyżna zostały zadysponowane do Mogilna, gdzie kursowy bus wypadł z drogi. Wkrótce spieszący na ratunek strażacy także potrzebowali pomocy. Z powodu gołoledzi i ukształtowania terenu samochód druhów z Mogilna znalazł się w rowie. Ratownikom OSP jednak nic się nie stało i pieszo ruszyli do dalszych działań.

Renault2

Kiedy służby ratunkowe dotarły do busa, znajdował się on w fosie, częściowo na prawym boku. W środku wciąż znajdowało się osiem osób, które nie mogły wyjść z powodu zablokowanych drzwi.

Jak informują funkcjonariusze PSP, droga powiatowa w tamtym miejscu była mocno oblodzona.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wybiciu szyby w celu umożliwienia opuszczenia pojazdu przez podróżujących, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz oświetleniu terenu działań. Osoby opuściły pojazd samodzielnie z asekuracją ratowników. Na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego - relacjonują sądeccy strażacy.

Nikt z podróżujących busem nie skarżył się na żadne dolegliwości. Uczestnicy zdarzenia po uwolnieniu z pojazdu przeszli do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, aby się ogrzać. Tam zostali przebadani przez załogę karetki pogotowia ratunkowego. Okazało się, że wszyscy mogą pozostać na miejscu.

Strażacy wezwali do Mogilna piaskarkę, do posypania drogi. Funkcjonariusze PSP dodają, że bus, który znajdował się poza jezdnią, został przekazany kierowcy.

- Na miejscu pozostała Policja oraz zastępy OSP, które przy pomocy ciągnika rolniczego i wciągarki wyciągnęły pojazd OSP Mogilno na jezdnię. Samochód bojowy nie uległ uszkodzeniu. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny - informują.

fot. PSP w Nowym Sączu

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.