Modernizacja linii Chabówka – Nowy Sącz. Trwają przetargi

Modernizacja linii Chabówka – Nowy Sącz. Trwają przetargi

most kolejowy w Nowym Sączu - wizualizacja

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że PKP PLK ogłosiły przetargi na modernizację dwóch odcinków linii kolejowej nr 104: z Chabówki do Rabki – Zaryte i z Klęczan do Nowego Sącza. Wybór wykonawcy planowany jest na przyszły kwartał, o czym poinformował Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Przetargi na modernizację odcinków Chabówka i Rabka i Klęczany – Nowy Sącz są na zaawansowanym etapie postępowania przetargowego (oba postępowania po aukcjach), a planowany wybór wykonawcy to III kwartał 2022 r. Projekt, którego jednym z celów jest poprawa dostępności komunikacyjnej atrakcyjnych turystycznie regionów południowej Małopolski, finansowany będzie w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz programu unijnego FEnIKS” – czytamy w poście opublikowanym przez wiceministra Bittela na Facebooku.

Jak informuje Portal Samorządowy, wiele wskazuje na to, że trzeba będzie zmierzyć się ze zwiększoną ceną tych inwestycji, gdyż zakładane do tej pory koszty wyliczone były dwa lata temu. Wiceminister zapowiedział jednak, że prace ruszą w przyszłym roku i zakończą się w przeciągu trzech lat, ponieważ finansowane są z Krajowego Programu Odbudowy. Warto dodać, że przetargi ogłoszono w formie warunkowej, co oznacza, że jeśli środki nie zostaną przyznane, postępowania będzie można unieważnić.

Według Portalu Samorządowego, w przyszłym roku ma być ogłoszony przetarg na budowę nowej linii łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną. Inwestycja ta miałaby zostać sfinansowana z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FenIKS).

grafiki: PKP PLK


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.