Modernizacja boiska sportowego w przy Szkole Podstawowej w Rąbkowej

Modernizacja boiska sportowego w przy Szkole Podstawowej w Rąbkowej

Przy Szkole Podstawowej w Rąbkowej wykonana została modernizacja boiska sportowego, w ramach której istniejąca nawierzchnia asfaltowa została pokryta nawierzchnią bezpieczną – polipropylenową. Roboty realizowane były we wrześniu 2023 r. Wartość robót zamknęła się kwotą: 89 177,00 zł.

Na nowo położonej nawierzchni wyznaczono boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Zamontowano bramki, słupki i siatki umożliwiające uprawnianie tych dyscyplin sportu.

Nowa nawierzchnia na boisku szkolnym oraz urządzenia sportowe sprawiły wiele radości  przede wszystkim uczniom naszej szkoły. Teraz boisko nie tylko pięknie wygląda, ale jest bezpieczne,  co pozwoli prowadzić zajęcia wychowania fizycznego w sprzyjających warunkach. Przyczyni się także do uatrakcyjnienia zajęć sportowych. Da również więcej możliwości do spędzania aktywnie wolnego czasu –  mówi Maria Orzeł, dyrektor szkoły.

– Sport to nie tylko troska o tężyznę fizyczną, ale także kształtowanie ducha i charakteru. Zmodernizowane boisko szkolne będzie służyło nie tylko społeczności szkolnej, ale także mieszkańcom okolicznych miejscowości. Składamy serdeczne podziękowania dla wójta Andrzeja Romanka, Radnych Rady Gminy w Łososinie Dolnej oraz sołtysa Andrzeja Grabczyka – dodaje pani dyrektor.

Na nowym boisku 5 października br. odbyły się już Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej – piłka nożna w kategorii dziewcząt i chłopców.

fot. Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa w Rąbkowej.

Materiał własny partnera

Czytaj również: https://www.dts24.pl/gmina-lososina-dolna-odbuduje-kolejny-zniszczony-most-ze-wsparciem-finansowym-z-budzetu-panstwa/