Mocny transfer Sandecji. Zagra dla nas Patrik Mraz. Będą kolejne?

Beniaminek ekstraklasy - Sandecja Nowy Sącz pozyskała już szóstego nowego zawodnika. Zanosi się, że to jednak nie koniec. Do tego kolejne wzmocnienia mogą zrobić duże wrażenie.

Renault2

Sądecki klub podpisał roczny kontrakt ze słowackim obrońcą, który wypracował sobie solidną markę na polskim rynku. 30-letni Patrik Mraz, to były mistrz Polski w barwach Śląska Wrocław. Grał także w Górniku Łęczna i ostatnio Piaście Gliwice. W przeszłości występował również w takich zespołach jak FC Artmedia Bratysława, FK Senica, FC Artmedia Petrzalka oraz MSK Zilina. Najczęściej gra na pozycji lewego obrońcy.

Zresztą to właśnie w Gliwicach sądeczanie chcą przeprowadzić solidne transferowe łowy. Zabiegają o pozyskanie swojego wychowanka Bartosza Szeligi. 24-letni pomocnik w śląskim klubie gra od 2013 roku. W barwach pierwszej drużyny Sandecji (w I lidze) pojawiał się już jako nastolatek. W sezonie 2015/2016 miał duży udział w wywalczeniu przez Piasta wicemistrzostwa kraju. W kręgu zainteresowania Sandecji jest także Kornel Osyra (obrońca, 24 lata), ostatni sezon spędzie na wypożyczeniu w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Formalnie jest zawodnikiem Piasta Gliwice, ale śląski klub wystawił go na listę transferową.

Transfery Sandecji przed sezonem 2017/2018:

Tomasz Brzyski, obrońca 34 lata. Najbardziej znany jest z występów w Legii Warszawa, w barwach której zdobył czterokrotnie mistrzostwo kraju i trzy razy Puchar Polski. W ekstraklasy grał także w Górniku Łęczna, Koronie Kielce, Ruchu Chorzów Polonii Warszawa i w Cracovii Kraków. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce wystąpił 269 spotkaniach i zdobył 13 goli.
Plamen Krachunov (Bułgaria), obrońca, 28 lat, ostatnio występował w cypryjskim Ethnikosie Achna.
Jonatan Straus, 23 lata, obrońca, Jagiellonia Białystok. W ekstraklasie zaliczył dotąd tylko 46 spotkań.
Marcin Cetnarski, pomocnik, 29 lat. Były piłkarz Śląska Wrocław (mistrzostwo w 2012 roku), Widzewa Łódź i ostatnio Cracovii Kraków. Łącznie w ekstraklasie zagrał 220 spotkaniach i zdobył 33 gole.
Aleksandyr Kolew (Bułgaria), napastnik, 24 lata. Grał kolejno w: Lewski Sofia (juniorzy), KFC Dessel Sport (Belgia), AS Verbroedering Geel, Botewa Płowdiw oraz Beroje Stara Zagora, i ostatnie pół roku Stal Mielec.

Największym osłabieniem Sandecji jest oczywiście odejście Kamila Słabego. 23-letni obrońca ma za sobą bardzo udany sezon. Nie zdecydował się jednak na przedłużenie kontraktu ze swoim macierzystym klubem i przeniósł się do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. W ubiegłym sezonie w I lidze 33 meczach zdobył osiem goli.

Sandecji brakować też będzie Mateusza Wdowiaka, który w rundzie wiosennej pełnił ważna rolę w formacji ofensywnej. 21-letni zawodnik po okresie wypożyczenia wraca do Cracovii Kraków. Pozostałe ubytki nie będą dla Sandecji problemem, bo dotyczą zawodników, którzy nie potrafili przebić się do wyjściowej jedenastki Sandecji. Adrian Jurkowski (obrońca) odszedł do Wigier Suwałki, Michał Szeliga (obrońca) do Rozwoju Katowice, Szymon Kuźma (pomocnik) do Znicza Pruszków, a Tomasz Zając (pomocnik) do Chojniczanki Chojnice.

 

fot. oficjalna strona Piasta Gliwice

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.