Mobilny urząd rusza w trasę. ZUS, PUP i PIP przybędą do trzech miejscowości

Tym razem to nie petenci przyjdą do urzędu, a urząd przybędzie do petentów. W wakacje przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Urzędu Pracy i Państwowej Inspekcji Pracy pojawią się w trzech miejscowościach naszego regionu. 

dts

Mobilny urząd zawita do Krynicy-Zdroju, Starego Sącza i Szczawnicy. Specjaliści będą odpowiadać na pytania i udzielać porad.

- Każdy z odwiedzających mobilny ZUS będzie mógł założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, uzyskując tym samym wgląd w swoje konto w ZUS. Natomiast na najmłodszych klientów będzie czekał kącik zabaw - informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.

9 lipca urząd pojawi się na deptaku przed krynicką Pijalnią Główną. 11 lipca ZUS, PUP i PIP będzie można odwiedzić na rynku w Starym Sączu. Do Szczawnicy urzędnicy zawitają 16 lipca i będą przyjmować petentów obok domu towarowego HALKA. Mobilny urząd będzie czynny w godzinach od 10:00 do 14:00.

- Mobilny urząd to odpowiedź na potrzeby osób, które  mają utrudniony dostęp do naszych placówek, ze względu na odległe miejsca zamieszkania. Dlatego, w wybranych miastach z regionu, chcemy umożliwić mieszkańcom bezpośredni kontakt z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Urzędu Pracy i Państwowej Inspekcji Pracy - dodaje Anna Szaniawska.

fot. pixabay

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.