Słowikowa: Spłonął drewniany dom. Dach zawalił się do wnętrza

Dziś w Słowikowej (gmina Korzenna) doszło do pożaru drewnianego domu. - Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 13:56 - informowała oficer dyżurna PSP w Nowym Sączu. Na miejsce zadysponowani zostali strażacy z JRG 1, OSP Korzenna, Korzenna Centrum, Mogilno i Siedlce, a także patrol policji. Z daleka widać było unoszący się nad budynkiem dym.

PROTEUSSMARZ

Gdy strażacy przybyli na miejsce, dom był cały w płomieniach, a część dachu zawaliła się do środka. Na szczęście wewnątrz nikogo nie było. Linia doprowadzająca prąd do obiektu była przepalona, a pożar nie zagrażał innym budynkom.

Właściciel domu poinformował o dwóch butlach z gazem, które znajdowały się w środku.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palący się budynek - relacjonują funkcjonariusze PSP. Strażacy rozebrali elementy dachu i stropu, aby odnaleźć butle. Kiedy to się udało, uszkodzone wynieśli na zewnątrz.

Wkrótce do Słowikowej dotarli pracownicy pogotowia energetycznego, którzy odłączyli całą linię doprowadzającą prąd do domu.

- Rozebrano nadpalone części budynku oraz przelewano je wodą. Zadysponowano na miejsce zdarzenia koparkę. Po przybyciu operatora dokładnie przekopano pogorzelisko oraz wszystkie elementy, które uległy spaleniu i ponownie przelano je wodą. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Siedlce w celu dozorowania pogorzeliska - informują strażacy.

Działania trwały cztery i pół godziny. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. Grzegorz Turski/Arkadiusz Zając/PSP w Nowym Sączu

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.