Mniej obostrzeń w najbliższym tygodniu. Będą różnice rygorów w poszczególnych regionach

Mniej obostrzeń w najbliższym tygodniu. Będą różnice rygorów w poszczególnych regionach

Obostrzenia znów będą podzielone na poszczególne województwa. W pięciu z najwyższą liczbą zakażeń pozostają dotychczasowe zasady. W jedenastu pozostałych, w tym w Małopolsce, od poniedziałku ruszy branża beauty i nauczanie hybrydowe w klasach 1-3. Poinformował o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Jak zaznaczał minister, maleje liczba zakażeń i poprawia się sytuacja w szpitalach. Jego zdaniem apogeum trzeciej fali koronawirusa mamy już za sobą. Jednak liczba hospitalizowanych osób z COVID-19 wciąż jest wyższa niż w szczycie drugiej fali zakażeń.

Obecne obostrzenia zostaną przedłużone w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

W pozostałych 11 województwach, gdzie sytuacja epidemiczna jest lepsza, wraca edukacja hybrydowa w klasach 1-3. Od 26 kwietnia znów pracować będzie też branża beauty, czyli salony piękności, fryzjerskie, czy kosmetyczne. Tak będzie między innymi w Małopolsce.

Za tydzień przedstawione zostaną szczegóły dotyczące majowych obostrzeń, w tym branży gastronomicznej, hotelarskiej, czy organizacji przyjęć komunijnych lub wesel, w których poczatkowo prawdopodobnie mogłoby brać udział 25 osób.

fot. screen transmisji konferencji prasowej