Młodzieżowy Wieczór Filmowy sukcesem młodych Sądeczan!

Młodzieżowy Wieczór Filmowy sukcesem młodych Sądeczan!

młodzieżowy festiwal filmowy

W piątek 8 września 2023 wyjątkowo klimatyczne wydarzenie „PleNear” zgromadziło setkę uczestników na dziedzińcu Restauracji „88”. Na leżakach zasiedli młodzi kinomaniacy oraz wielbiciele dyskusji uczęszczający do sądeckich szkół i uczelni.

Na wolnostojącym ekranie został wyświetlony film „Maiden”(2018). Film poruszał tematy buntu, młodości, przygody oraz kobiecej siły. Jego kontekst stworzył pole do aktywnej dyskusji przewodzonej przez gościa specjalnego Karola Szafrańca – filmoznawcę. Osoby zafascynowane kinem miały okazję podzielić się swoimi poglądami oraz wyrazić siebie.

Dla docenienia najbardziej zaangażowanych w dyskusję uczestników, zostały przewidziane nagrody od sponsorów i partnerów wydarzenia, takie jak: bilety do kina, gadżety firmowe oraz książki tematyczne.

Oprócz projekcji filmu i dyskusji tematycznej, organizatorzy zapewnili zniżkę w restauracji „88”, leżak do dyspozycji, rozmowę z obecnymi ambasadorami Młodzieżowego Klubu Filmowego „Leżak”, odbywającego się raz w miesiącu na terenie Kina „Sokół”.

Ta inicjatywa, nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia sponsorów i partnerów, w tym Firmy Fakro – sponsora głównego, Firmy Evento, Wyższej Szkoły Biznesu National Loius University, Fundacji Pomyśl o Przyszłości, Kina „Sokół”, Restauracji „88” oraz patronów czyli: Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza, Małopolski dla Młodych, Fundacji „Pro Bono Arte”, a to wszystko pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Nowy Sącz – Ludomira Handzla.

Młodzieżowy Wieczór Filmowy „PleNEAR” to nie tylko ambitna inicjatywa, tworząca przestrzeń dla młodych, ale także przestrzeń do wyrażania swoich poglądów i dobrej dyskusji. To miejsce do wykazania się swoją wiedzą lub wejścia w społeczność kinomaniaków. Z niecierpliwością można wypatrywać kolejnej edycji, która przez organizatorów został zapowiedziana w terminie maj/czerwiec przyszłego roku kalendarzowego.

Już teraz zaobserwuj profil @plenear_wieczorfilmowy

Organizatorami wydarzenia są młodzi sądeczanie – Jakub Janik, Magdalena Koc, Zuzanna Maciuszek oraz Konrad Chomoncik.

Czytaj także: Zginęli, spiesząc z pomocą. W regionie zabrzmią strażackie syreny

pleanearpleanearpleanearpleanearpleanearpleanearpleanear młodzieżowy festiwal filmowy

fot. materiały promocyjne organizatora

 

Share on twitter
Share on facebook