Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. „Siostry Rzeki” w Spóźnionym Słowiku

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. „Siostry Rzeki” w Spóźnionym Słowiku

Pokaz filmowy organizowany przez MSK Nowy Sącz

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Nowym Sączu organizuje w najbliższy piątek (20 sierpnia) seans filmowy. W kawiarni Spóźniony Słowik, znajdującej się na plantach, będzie można obejrzeć „Siostry Rzeki”.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego seansu pięknego filmu o siostrzeństwie, ekofeminizmie i nadziei na realną zmianę” – czytamy w opisie wydarzenia utworzonego na Facebooku przez osoby z nowosądeckiego MSK.

Seans dokumentu „Siostry Rzeki” rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00 w kawiarni „Spóźniony Słowik” na plantach. Po filmie odbędzie się rozmowa, podczas której poruszone zostaną m.in. takie tematy, jak stan polskich rzek, czy też obecne powodzie i podtopienia jako skutki katastrofy klimatycznej.

Opis filmu „Siostry Rzeki”:
Rzeka jest kobietą. A raczej ma twarz wielu kobiet, które tworzą ogólnopolski kolektyw ratujący naturalne cieki wodne. Uczestniczki akcji protestują przeciwko regulowaniu i betonowaniu, a tym samym przeciw niszczeniu całych ekosystemów. Organizują happeningi na wodzie, szyją i prezentują kostiumy kąpielowe z wyhaftowanym na nich „prorzecznym” przekazem, dzięki czemu udaje się im przebić do mediów. W taki sposób akcja Siostry Rzeki rozbudza społeczną świadomość na temat tego, jak wielkim skarbem jest dla nas Wisła, Nida, Dunajec czy Tarnawka.

fot. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook