Krynica-Zdrój. Nowa platforma widokowa przyciągnęła kilka tysięcy osób. Obiekt przeżywa oblężenie

Krynica-Zdrój. Nowa platforma widokowa przyciągnęła kilka tysięcy osób. Obiekt przeżywa oblężenie

Od momentu otwarcia, nową atrakcję turystyczną na Jaworzynie Krynickiej odwiedziło kilka tysięcy osób. Platforma widokowa 360 przyciąga tłumy zwiedzających.

Budowa tarasu widokowego rozpoczęła się w zeszłym roku. W założeniu miało to być miejsce, z którego będzie można zobaczyć niemalże wszystko, bez względu na kierunek. Platforma wznosi się on na wysokości 1022 m n.p.m. Jednocześnie na obiekcie może przebywać 50 osób. Nowa atrakcja została otwarta w sobotę 14 sierpnia. Czynna jest w godzinach pracy kolei gondolowej tj. 9:00 – 18:45. Jak sama nazwa wskazuje, widoki z platformy rozpościerają się na 4 strony świata.

– Od momentu otwarcia platformy widokowej 360 na Jaworzynie Krynickiej odwiedziło nas kilka tysięcy osób (…) – przekazał naszej redakcji Tomasz Pasieka, kierownik projektu Kolej Gondolowa Jaworzyna  Krynicka S.A. – Z najwyższego poziomu możemy podziwiać pasmo Tatr Wschodnich, Góry Leluchowskie, Beskid Sądecki a przy dobrej widoczności również Bieszczady. Dla bardziej dociekliwych na platformie zamontowane są lunety z opisami szczytów – opowiada.

Co więcej, z niższego poziomu platformy jest dostępna 23-metrowa zjeżdżalnia „Kręcioła”. Mogą z niej skorzystać dzieci do 15 roku życia. Bilet wstępu na platformę kosztuje 15 zł lub 10 zł przy zakupie łączonym z biletem na kolejkę gondolową.

– Zjeżdżalnia dla najmłodszych jest w cenie 10 zł za 5 zjazdów. Platforma cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów i zbiera pozytywne opinie, z czego bardzo się cieszymy – podkreśla Tomasz Pasieka.

W ubiegłym tygodniu na platformie widokowej sesję fotograficzną miały kandydatki do tytułu Miss Supranational 2021.

Fot. Tomasz Pasieka/
Kolej Gondolowa Jaworzyna  Krynicka S.A.

Share on twitter
Share on facebook