Młodzi zawodnicy UKS Fenix z tytułami mistrza i wicemistrza Polski [ZDJĘCIA]

Młodzi zawodnicy UKS Fenix z tytułami mistrza i wicemistrza Polski [ZDJĘCIA]

UKS Fenix, mistrzostwa Polski, będzin

W Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Kickboxingu w formule kicklight. W liczącej ponad tysiąc zawodników imprezie nie zabrakło przedstawicieli klubu UKS Fenix. Drużyna przywiozła na ziemię sądecką mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski!

Swojego zadowolenia nie ukrywa Paweł Myjak. – To wielka duma. Piotr Dziadyk zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski w kategorii do 52 kg (kadet młodszy), a Wiktoria Dziadyk wywalczyła srebrny medal, zostając wicemistrzynią Polski w kategorii do 37 kg (kadet starszy). Ich osiągnięcia są wynikiem ciężkiej pracy i wielkiego zaangażowania. Obydwoje są uczniami Szkoły Podstawowej im.Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowej Wsi (Gmina Łabowa).

W imprezie wzięli także udział inni młodzi wojownicy: Nikodem Stachoń zwyciężył w dwóch walkach, zbliżając się do strefy medalowej. W kluczowej o strefę medalową walce przegrał z zawodnikiem, który potem zdobył złoto. Oskar Surma, Julita Nosal, Oskar Dziadyk i Krystian Stachoń również pokazali dużo umiejętności. Nie zdobyli medali, ale ich występy były obiecujące i pokazały, że w przyszłości mogą osiągnąć jeszcze więcej. Poniżej zdjęcia z Mistrzostw Polski Kadetów z udziałem zawodników UKS Fenix.

Czytaj także: Nie żyje 34-letni mężczyzna z Małopolski. Zginął tragicznie w Tatrach

Fot. UKS Fenix

Reklama