Nie żyje 34-letni mężczyzna z Małopolski. Zginął tragicznie w Tatrach

Nie żyje 34-letni mężczyzna z Małopolski. Zginął tragicznie w Tatrach

Świnicka Kotlina, Tatry

Ratownicy TOPR odnaleźli dziś rano ciało 34-letniego mężczyzny z Małopolski. Zgłoszenie o jego zaginięciu otrzymali w nocy od zaniepokojonej rodziny. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania.

Mężczyznę odnaleziono około godziny 4.45 w rejonie Świnickiej Kotlinki. Jego życia nie udało się uratować. Zdarzenie potwierdził dla Polskiej Agencji Prasowej jeden z ratowników TOPRu.

– Mężczyzna miał przy sobie detektor lawinowy, dzięki czemu ratownicy szybko odnaleźli go pod zwałami śniegu. Od razu po dotarciu na lawinisko na swoich urządzeniach ratownicy złapali sygnał nadawany przez detektor i po około dwóch minutach dotarli do poszkodowanego, który znajdował się 40 cm pod śniegiem. Wydobyli go na powierzchnię, ale na ratunek było już za późno – mówi Tomasz Wojciechowski.

Ciało zabezpieczono do dalszych badań, o czym zdecydowała prokuratura. Minionej nocy spadło w Tatrach kilkanaście centymetrów białego puchu, dlatego od wysokości 1700 metrów n. p. m. obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego. Mężczyzna wybrał się w góry sam. W momencie tragedii poruszał się pieszo (miał odpięte narty skiturowe).

Zobacz więcej dzisiejszych wiadomości na portalu DTS24

Fot. youtube

Reklama