Młodzi zawodnicy taekwondo z Krynicy z kolejnymi sukcesami

Młodzi zawodnicy taekwondo z Krynicy z kolejnymi sukcesami

Zawodnicy taekwondo klubu Arcus z Krynicy-Zdroju znów mają się czym pochwalić. Tym razem wrócili z międzynarodowych zawodów z pięcioma medalami.

16 listopada na ILYO CUP w słowackich Koszycach krynicki klub reprezentowało sześcioro zawodników: Nikol Seredyńska, Olga Jeżak, Xavier Michalski, Oliwier Majewski, Konrad Jarząb i seniorka Vanessa Malczewska. W zawodach wzięło udział 243 sportowców z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji oraz Ukrainy.

Nikola zakończyła swój udział w ćwierćfinale zajmując miejsce 5. Konrad Jarząb w finale kat. 34 kg pokonał na punkty zawodnika z Chorwacji wygrywając kategorię – informują przedstawiciele Arcusa. – Olga odpadła w walce półfinałowej i musiała zadowolić się medalem brązowym. Seniorka Vanessa Malczewska w finale kat. do 53kg spotkała się z reprezentantką gospodarzy i po zaciętej walce nieznacznie przegrała zajmując ostatecznie 2 miejsce w turnieju.

W kategorii do 28 kg o wygraną przyszło walczyć dwóm kolegom z krynickiego klubu. W finale stanęli przeciw sobie Xawier Michalski i Oliwier Majewski. Tym razem drugi z chłopców okazał się lepszy i to on zdobył złoto.

W sumie zawodnicy Arcusa wrócili ze Słowacji z dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem. Prezes klubu otrzymał natomiast specjalne podziękowania za wieloletnią współpracę z rąk prezesa Słowackiej Federacji Taekwondo Pavla Izarika.

Już za kilka dni do Krynicy-Zdroju zjadą najlepsi zawodnicy taekwondo z województwa małopolskiego, aby szlifować formę przed Pucharem Polski, który odbędzie się pod koniec listopada w Olsztynie.

Tuż przed samymi świętami 21 grudnia ostatni sprawdzian dla krynickich taekwondzistów w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie odbędzie się Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo dla najmłodszych roczników – dodają trenerzy.

O poprzednich sukcesach młodych przedstawicieli klubu pisaliśmy TUTAJ.

fot. UKS Arcus Krynica-Zdrój

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama