Młody tata potrzebuje pomocy. Udar zabrał mu sprawność

Młody tata potrzebuje pomocy. Udar zabrał mu sprawność

Krystian, udar, Limanowszczyzna, zbiórka publiczna

W jednej chwili życie 33-letniego Krystiana z Limanowszczyzny całkowicie się zmieniło. Udar zabrał mu codzienność. Młody tata jest sparaliżowany i nie mówi. Ruszyła zbiórka na jego rehabilitację.

Tydzień temu, 13 września, Krystian doznał niedokrwiennego udaru mózgu z blokadą. W jednej chwili mężczyzna w sile wieku, świeżo upieczony tata, stracił życie, które znał. Musiał przejść zabieg trombektomii. Obecnie 33-latek ma afazję i sparaliżowaną prawą stronę ciała.

,,Zdrowy facet, który ma przed sobą całe życie, nagle musiał zacząć walczyć w cierpieniu o każdy ruch! Jak dziecko musi uczyć się mówić, czytać, czy siadać. Chcemy pomóc mu ze wszystkich sił. Krystian zaczyna rehabilitację w limanowskim Reh-Stab , która będzie finansowana przez NFZ, lecz tylko przez niedługi okres czasu” – opisuje na portalu zrzutka.pl Tomasz Gawlik, kolega Krystiana.

Przyjaciele 33-latka nie chcą czekać i już teraz zbierają pieniądze na dalsze kosztowne leczenie i jak najszybszy powrót do zdrowia. Jak zaznaczają, każde spotkanie z fizjoterapeutą czy rehabilitantem będzie poprawiać sprawność Krystiana.

,,Nie ma innej drogi. Po prostu. Ludzkość nie wymyśliła do tej pory skuteczniejszej metody. Jego mózg jest mocno uszkodzony i intensywne ćwiczenia mają za zadanie przywrócić choć część z utraconej sprawności. Dlatego pełni nadziei zwracamy się do Ciebie. Pomóż nam odzyskać Krisa! Pomóż mu wrócić do życia… Pomóż nam wszystkim odzyskać nadzieję” – apelują na portalu zrzutka.pl.

Dołóż cegiełkę dla Krystiana —>TUTAJ. 

Czytaj także: W nocy szukali 24-latka. To był wyścig z czasem

Fot. zrzutka.pl
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama