Mistrz Europy mieszka w Krynicy

Na początek szybki quiz – ilu sportowców z Krynicy-Zdroju było reprezentantami Polski w dwóch różnych dyscyplinach sportu? Dwóch. O tym pierwszym jednak za chwilę, bo to już postać historyczna. Dzisiaj podwójnym reprezentantem kraju jest Bartłomiej Cabala. Całkiem niedawno kryniczanin stał przed szansą wyjazdu do Sydney i startu w olimpijskim turnieju taekwondo, dzisiaj reprezentuje kraj w wyścigach motocyklowych. Od nowego sezonu „Dobry Tygodnik Sądecki” obejmuje patronatem starty Cabali.

wsb3


Na swoim motocyklu Yamaha R6 Bartek Cabala w minionym sezonie zdobył Mistrzostwo Europy Centralnej Alpe Adria w klasie Supersport, jest też wielokrotnym medalistą wyścigów Mistrzostw i Pucharu Polski. Na co dzień jest zawodnikiem TMSM Sparta Wrocław. Swoim motocyklem – a w zasadzie motocyklami – bo ma dwa podobne w garażu – rozpędza się na zawodach do 265 km/h, choć podobno mogą one pojechać jeszcze o 15 km szybciej.

– Tak precyzyjnie mówiąc w minionym sezonie zostałem mistrzem Europy w kategorii wiekowej senior 40, a w kategorii generalnej wyścigów motocyklowych byłem 4. – opowiada Bartłomiej Cabala. – Moja miłość do motocykli to stara historia, choć nie ukrywam, że przez wiele lat na pierwszym miejscu było taekwondo. Reprezentowałem Polskę w tej sztuce walki i nawet był taki moment, kiedy stanąłem przed szansą wyjazdu na olimpiadę do Sydney. Liczne medale Mistrzostw Polski i 4 Dan jaki posiadam, mocno mnie napędzały do tego, by się temu sportowi poświęcić bez reszty. Ale teraz najważniejsze są motocykle.

A wyścigi motocyklowe to drogi sport. Yamaha R6 o pojemności 600 cm i mocy 130 KM kosztuje (…)

Przeczytaj całość w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”:

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]