Miliony z Funduszu Leśnego dla sądeckich i gorlickich gmin

Miliony z Funduszu Leśnego dla sądeckich i gorlickich gmin

Do gmin powiatu nowosądeckiego i gorlickiego trafiły promesy o łącznej wartości ponad 7,6 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z Funduszu Leśnego i pomogą w remontach oraz rozbudowach dróg.

Uroczyste przekazanie promes odbyło się wczoraj (25 kwietnia) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Wręczali je poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł. Na spotkaniu obecny był także starosta nowosądecki, wicestarosta, członkowie zarządu powiatu oraz burmistrzowie i wójtowie gmin, którym przyznano pieniądze.

Najwyższa kwota trafiła do gminy Łabowa. 2 mln 805 tys. zł pomoże w I etapie modernizacji drogi powiatowej Kotów – Polany. W gminie Piwniczna-Zdrój rozbudowana zostanie droga powiatowa Wierchomla Wielka – Wierchomla Mała (most), a dofinansowanie na ten cel wyniosło 2 mln 145 tys. zł.

Promesa w wysokości 110 tys. zł trafiła do gminy Łącko i przeznaczona zostanie na odbudowę drogi gminnej Obidza – Bukowy Potok w miejscowości Obidza. W gminie Podegrodzie 812 tys. zł wesprze modernizację drogi gminnej Strzyganiec – Gajówka w miejscowości Brzezna. Gmina Łososina Dolna otrzymała 823 tys. zł na modernizację drogi gminnej Łyczanka – Wronowice w miejscowości Łyczanka.

W powiecie gorlickim wsparcie dostała gmina Łużna. Dzięki kwocie 350 tys. zł wyremontowana zostanie droga gminna Łużna – Pustki. Natomiast w gminie Gorlice przebudowana będzie droga gminna Szymbark – Dół do lasu, dzięki promesie na sumę 600 tys. zł.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, dziękując za promesy, podkreślił, że pieniądze na remonty dróg są ważne nie tylko pod względem poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy mieszkańców regionu, ale i w kwestii rozwoju turystyki.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu – Maria Olszowska

Czytaj też: Bukowiec. Tablice w rezerwacie zniszczone przed montażem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.