Bukowiec. Tablice w rezerwacie zniszczone przed montażem

Bukowiec. Tablice w rezerwacie zniszczone przed montażem

rezerwat Bukowiec, zniszczone tablice

W rezerwacie ,,Diable skały” w Bukowcu (gmina Korzenna) miały pojawić się nowe tablice informacyjne. Niestety, ktoś zniszczył je, zanim na dobre zostały zamontowane. Sprawą zajmie się policja.

Nowe tablice z opisem fauny i flory znajdującej się w rezerwacie miały zastąpić poprzednie, mocno wyeksploatowane już oznakowanie na ścieżce edukacyjnej. Ich montażem zajęli się dzisiaj pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Korzenna. Zamieścili plansze na metalowych słupkach, które następnie mieli osadzić w ziemi. Pojechali po beton i nie spodziewali się tego, co zastaną po powrocie.

W trakcie około dwugodzinnej nieobecności pracowników nieznany sprawca ukradł jedną z tablic, a drugą powyginał tak, że nie nadaje się już do użytku. Konieczne będzie ponowne wykonanie oznakowania, co obciąży budżet gminy.

– Stanisław Przychocki, prezes PUK, powiadomił o sprawie policję. Ktokolwiek posiada informacje, które mogłyby pozwolić ustalić sprawców kradzieży i zniszczenia wspólnego mienia powinien skontaktować się z posterunkiem policji w Korzennej – apelują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

fot. UG Korzenna

Czytaj też: Co zgłaszają Sądeczanie przez Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Reklama