3 miliony na odbudowę dróg w gminie Korzenna

Wojewoda Piotr Ćwik przekazał staroście nowosądeckiemu Markowi Pławiakowi promesę o wartości ponad 3 milionów złotych na odbudowę dróg przebiegających przez gminę Korzenna.

wsb3

Pieniądze przeznaczone są na usuwanie skutków powodzi. Dzięki tym funduszom wyremontowana zostanie droga powiatowa Korzenna-Jasienna-Przydonica oraz Korzenna-Janczowa-Miłkowa.

– Mamy gotową dokumentację, teraz trzeba ogłosić postępowania przetargowe, a inwestycje mają zostać zrealizowane w tym roku – mówi starosta Marek Pławiak. – Pieniądze musimy spożytkować w tym roku i tak też się stanie. Remonty tych dróg znacznie usprawnią ruch, poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów złotych środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.

Warto przypomnieć, że jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) oraz wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Nowosądecki powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.
Problemów i potrzeb drogowych jest wiele. W Grybowie przy ul. Węgierskiej nastąpi stabilizacja osuwiska, podobnie w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko), całość to nakłady o wartości 3,2 miliona złotych.

Fot. Paweł Szeliga

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]