Mika Heming wygrywa 2. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów

Mika Heming wygrywa 2. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów

Mika Heming wygrał 2. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów (Piwniczna Zdrój-Niedzica Zapora). Właścicielem koszulki lidera klasyfikacji generalnej Instytutu Wacława Felczaka pozostał Fran Miholjević.

Poniedziałkowy etap składał się z aż siedmiu górskich premii, umiejscowionych na: Skrudzinie, Szczereżu, Modyniu, Falsztynie, Sromowcach Wyżnych, a także na Przełęczy Knurowskiej i Przełęczy Snozka. Poza tym, na liczącej sobie 146 kilometrów trasie znalazły się także dwie lotne premie – w Kamienicy i Niedzicy.

Pierwsze kilometry wyścigu nie przyniosły żadnych naprawdę groźnych ataków. Dwie pierwsze górskie premie padały łupem kolejno: Andrei Debiasiego (CT Friuli ASD) i Sebastiana Putza (Austria). Pierwszy wygrał finisz z dużej grupy, natomiast drugiemu punkty zapewnił solowy atak, który jednak szybko dobiegł końca. Zdecydowanie bardziej efektywna okazała się akcja przeprowadzona przez Marckusa Njora (IBT-BH Carl Ras) oraz Franka van den Broeka (JEGG-DJR Academy).

Ci dwaj kolarze szybko zdołali wywalczyć sobie dużą przewagę i rozstrzygnęli między sobą wszystkie premie – podzielili się nimi sprawiedliwie – Njor zgarniał komplet punktów na lotnych finiszach, a van den Broek na górskich premiach. Dzięki takiej taktyce, jeden z nich niemal zapewnił sobie triumf w klasyfikacji aktywnych LOTTO, a drugi w klasyfikacji górskiej Presovskiego Kraju, idąc w ślady swojego zespołowego kolegi – Mathijsa De Lenga, który był w niej najlepszy rok temu.

Obaj panowie zostali doścignięci przez peleton tuż po ostatniej wspinaczce po punkty. W końcówce czołówka raz za razem była rozrywana przez ataki, ale koniec końców do mety dojechał duży – 36-osobowy peleton, w którym najszybszy okazał się Mika Heming (ATT Investments). Tuż za nim na metę wpadli Nicolo Buratti (CT Friuli ASD) oraz Damian Papierski (Polska).

fot. Krzysztof Maksel/Karpacki Wyścig Kurierów

Nadesłane przez: Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka

Czytaj też: Marzenie spełnione. Kamila, Julia i ich mama mają dom, który nie będzie utrudniać życia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.