Wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Mieszkaniec Lipinek stanie przed sądem

Wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Mieszkaniec Lipinek stanie przed sądem

NIS Lipinek

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Bieczu, w powiecie gorlickim ustalili sprawcę porzucenia psa w kontenerze na śmieci w Lipinkach.

9 marca br., w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach zostało przyjęte zawiadomienie dotyczące porzucenia żyjącego zwierzęcia (psa rasy mieszanej) w zawiązanym worku, w kontenerze na śmieci w Lipinkach, w powiecie gorlickim. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej.

Pies został znaleziony przez przypadkowe osoby.

„Funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bieczu, podjęli natychmiast czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego czynu. Przesłuchano kilku świadków, dokonano szeregu rozpytań i ustaleń posesyjnych. W toku tych czynności uzyskano informacje, które już następnego dnia pozwoliły wytypować  osobę odpowiedzialną za dokonanie tego czynu. 13 marca, zostały postawione jej zarzuty usiłowania zabicia psa, przez umieszczenie go w worku i wrzucenia do kontenera na śmieci”  czytamy w policyjnym komunikacie,

Sprawca – mieszkaniec gminy Lipinki odpowie przed sądem z usiłowanie zabicia zwierzęcia, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Powiat gorlicki. Bestialstwo totalne. Ktoś zawiązał psa i wyrzucił do śmieci. Zwierzę nie żyje.

Fot. NIS Lipinek
źródło: Małopolska Policja

 

Czytaj też:

80-latek odebrał sobie życie przez podpalenie? To wiodąca hipoteza prokuratora

Share on twitter
Share on facebook