80-latek odebrał sobie życie przez podpalenie? To wiodąca hipoteza prokuratora

80-latek odebrał sobie życie przez podpalenie? To wiodąca hipoteza prokuratora

Prokuratura Rejonowa Nowy Sącz

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zakłada, że najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci 80-latka z Nowego Sącza, było samobójstwo. Ciało mężczyzny zostało znalezione 7 marca w płonących zaroślach i trawach.

Do dramatycznego odkrycia doszło około godziny 20:10. Policjanci i strażacy zostali wezwani do płonących zarośli i traw na osiedlu Gorzków w Nowym Sączu. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wiodącą hipotezą, co do przyczyn śmierci jest samobójstwo przez podpalenie.

– Prowadzimy postępowanie z artykułu 151 Kodeksu karnego, a więc pod kątem domniemanego czynu samobójczego. To jest wiodąca hipoteza dotycząca tego zajścia. Na miejscu zdarzenia prokurator prowadził oględziny, przesłuchano także świadków, którzy posiadali informacje w tej sprawie – relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu Jarosław Łukacz.

Na obecną chwilę nie ma podstaw, by twierdzić, że do śmierci seniora mógł się ktoś przyczynić. Wyniki sekcji zwłok odpowiedzą na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny.

Czytaj także: Wichura na Sądecczyźnie. Uszkodzone dachy, przygnieciony samochód, brak prądu

Fot. arch. dts24
Share on twitter
Share on facebook