Miejska debata w sprawie przebiegu "Węgierskiej - Bis" bez kompromisu. Nadzieja w inicjatywie marszałka

Którędy poprowadzić łącznik drogi krajowej 87 z wojewódzką 969 i gdzie zbudować trzeci most na Dunajcu w Nowym Sączu? Władze Nowego Sącza i ościennych gmin mają swoją wizję, prezes firmy Fakro Ryszard Florek wspierany przez grupę mieszkańców osiedla, przez które ma być wytyczona droga - ma wizję zupełnie inną. Która wizja jest lepsza? Spór nie cichnie od kilku tygodni. Dziś dyskutowano na ten temat w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. W spotkaniu, na które zaprosił prezydent Nowego Sącza wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Ryszard Florek. Reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego, czyli inwestora, zgodnie z zapowiedzią marszałka Witolda Kozłowskiego - zabrakło. Dyskusja była burzliwa i niestety nie zakończyła się kompromisem. Marszałek Kozłowski  zapewnia, że spotkanie na które on zaprasza - we wtorek (29 października) kompromisem zakończyć się musi.

Renault2

Na dzisiejszym spotkaniu swoje racje przedstawili prezydent Ludomir Handzel, wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poręba, dyrektor MZD Adam Konicki, przedstawiciele PLK oraz Powiatowego Zarządu Dróg.

-Wariant który proponujemy jest najtańszy, w najlepszy sposób łączy oba brzegi Dunajca, nie wyprowadza ruchu w pole, tylko do miejscowości Świniarsko w gminie Chełmiec i zabezpiecza interesy wszystkich - przekonywał prezydent Handzel.

- Jeśli z jakichkolwiek powodów nie będziemy potrafili dojść do porozumienia i nie zrealizujemy tego zadania, to skazujemy Nowy Sącz na zatrzymanie w rozwoju. Trzecie przejście komunikacyjne jest niezbędne jak aorta w organizmie człowieka. Niezbędny jest w tej sytuacji kompromis, który ma to do siebie, że nikt nie jest do końca zadowolony, ale wszyscy zrealizują cel - zachęcał do szukania złotego środka Leszek Zegzda.

W dyskusję próbował zaangażować się też prezes Ryszard Florek jednak jego wypowiedzi przerywane były okrzykami oraz nieeleganckimi gwizdami dobiegającymi z widowni.

-Wszyscy chcemy mostu. Jako przedsiębiorca, który stworzył cztery tysiące miejsc pracy i znający się na gospodarce, z całą pewnością stwierdzam, że to nie jest dobre rozwiązanie dla miasta i jego mieszkańców - przekonywał prezes Fakro.

Pełną relację wideo z wydarzenia można obejrzeć poniżej:

Połączenie DK87 z DW 969 - Spotkanie informacyjne

Połączenie DK87 z DW 969 - Spotkanie informacyjne

Opublikowany przez Nowy Sącz Wtorek, 22 października 2019

 

Czytaj też:

Marszałek Kozłowski zabiera głos w sprawie przebiegu trasy Świniarsko - Piramowicza

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.