Nowy Sącz: międzypokoleniowy pokaz mody

Nowy Sącz: międzypokoleniowy pokaz mody

Starsze, młodsze i całkiem malutkie modelki zaprezentowały się na scenie sądeckiego Sokoła. Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Zespołem Szkół nr 3, Szkołą Podstawową nr 2 oraz maluchami z z niepublicznego przedszkola „Jaś i Małgosia” przygotował międzypokoleniowy pokaz mody wiosennej połączony z występami artystycznymi.

Wydarzenia tego typu mają na celu promowanie aktywności osób starszych oraz współpracy między pokoleniami – mówi Wiesława Borczyk, prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Sądecczyzna przoduje w tego typu inicjatywach.

Na pokazie mody, modelki w różnym wieku prezentowały odzież zaprojektowaną i uszytą przez przez uczennice szkoły, a także dostarczoną przez sklepy odzieżowe Danatella i Modena. Panie z Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz nastolatki nie miały żadnego problemu ze znalezieniem wspólnego języka.

Współpraca była naprawdę super – mówi Maria Jasińska, uczennica Zespołu Szkół nr 3. – Panie są genialne, można dowiedzieć się od nich wielu ciekawych rzeczy. No i porównać nasze doświadczenia.

Modelki przygotowywały się do pokazu przez kilka miesięcy, ćwicząc ruch sceniczny. Dla pięciu słuchaczek SUTW był to debiut, pozostała piątka prezentowała modę na ubiegłorocznym pokazie.

–  Na początku miałyśmy tremę, ale teraz zaczyna odpuszczać – mówi Anna Pawlus, słuchaczka SUTW. – Mamy nadzieję, że poradzimy sobie na pokazie.

Dzisiejszy pokaz mody stanowił również okazję do zaprezentowania trendów na nadchodzący sezon, w którym dominować będą kolory granatowy i popielaty a także róż oraz fiolet.

fot. TB

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama