Michał Pasiut dziewiąty Pucharze Świata

W niemieckim Augsburgu zakończyła się III edycja Pucharu Świata w slalomie kajakowym. W niedzielę rozgrywano finały w C-1 kobiet, (bez udziału Polki), oraz w K-1 mężczyzn. Znakomicie spisał się Michał Pasiut KS Start Nowy Sącz, który w finale był dziewiąty.

Z dużymi nadziejami oczekiwano na start Polaków w K-1. Na starcie stanęło aż czterech naszych kajakarzy. Jako pierwszy popłynął Michał Pasiut. Trasę pokonał bezbłędnie i jak się później okazało – bardzo szybko. Mijały minuty, a jego wynik pozostawał dla rywali poza zasięgiem. Ostatecznie zajął trzecie miejsce w półfinałach. Później ścigali się bracia Polaczykowie, ale bez sukcesu. Kiedy na starcie stanął Dariusz Popiela wydawało się, że jest szansa na finał. I tak było do 20 bramki. Drobny błąd spowodował 2 punkty karne i szansa na finał uciekła.

Półfinały:
K-1 mężczyzn: 1. Lukas Werro (Szwajcaria) 96,08 (0), 2. Tim Maxeiner (Niemcy) 96,70 (0), 3. Michał Pasiut 96,99 0).

Sądeczanin w finale startował jako trzeci od końca stawki znając wyniki rywali. Rozpoczął bardzo dynamicznie, jednak na 7 bramce dotknął bramki, później kolejny raz i skończyło się na 9 miejscu w finale, co jest dużym sukcesem sportowym zawodnika KS Start Nowy Sącz.

Finał – K-1 mężczyzn: 1. Pater Kauzer (Słowenia) 94,86 (2), 2. Jiri Prskavec (Czechy) 95,10 (2), 3. Hennes Aigner (Niemcy) 95,79 (0), 4. Joseph Clarke (Wielka Brytania) 97,08 (0), 5. Felix Oschmautz (Austria) 97,46 (0), 6. Boris Neveu (Francja) 98,18 (2), 7. Mathieu Biazizzo (Francja) 99,12 (2), 8. Lukas Werro (Szwajcaria) 100,96 (4), 9. Michał Pasiut 102,54 (4), 10. Tim Maxeiner (Niemcy) 145,64 (50).