Gorlice: miasto dofinansuje wymianę pieców

Jak informują urzędnicy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Gorlicach - rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu miejskiego na modernizację systemów ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

Renault2

Wspomniany nabór trwa od 7 do 30 marca br. Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gorlicach (parter). Decyduje kolejność zgłoszeń! Wniosek można pobrać ze strony lub odebrać w Wydziale Gospodarki Komunalnej (pok. 7B i pok. 12B).

Wysokość dotacji nie może przekroczyć 50 procent kosztów poniesionych na zakup i montaż nowego źródła ogrzewania, lecz nie więcej niż 2 000 zł i ustalana jest na podstawie przedstawionych faktur VAT lub rachunków, wystawionych na ubiegającego się o dofinansowanie. Wymiana dotyczy pieców i kotłów na paliwa stałe – na nowoczesne kotły gazowe, olejowe oraz na paliwo stałe (spełniające wymagania tzw. ekoprojektu) – szczegóły w regulaminie. Kotły (na paliwo stałe), które posiadają wymagany certyfikat można znaleźć pod adresem: http://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mienia, tel. 18 355 12 33 lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Gorlicach, segment B, pokój 7 B – czytamy na stronie gorlickiego magistratu.

- Chciałbym wymienić piec i nie kryję się z tym – mówi Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu pan Arkadiusz Piecuch mieszkaniec miasta nad Ropą.  - Sporo mówi się obecnie o ekologii. W dodatku często słyszy się o chorobach jak nowotwory spowodowane m.in. właśnie dymem ze starych pieców. Z chęcią skorzystam z dofinansowania od miasta. Chciałbym też zachęcić mieszkańców naszego miasta, by również, jeśli posiadają wysłużone, niebezpieczne dla otoczenia piecie, wymienili je na nowsze. To polepszy jakość naszego życia – podsumowuje nasz rozmówca.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. UM Gorlice

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.