Miał być awans, jest wstyd! Rezerwy Sandecji bez trenera zaprotestowały! Kary finansowe, zawieszenia w prawach zawodniczych

Na kilka kolejek przed zakończeniem rywalizacji w czwartej lidze grupy małopolskiej wschodniej piłkarze Sandecji II Nowy Sącz byli liderem i pewnym krokiem zmierzali po awans do baraży o trzecią ligę.

wsb3

– To byłoby wspaniałe miejsce do ogrywania naszej zdolnej sądeckiej młodzieży – mówił trener zespołu Robert Kubiela.

Psuć zaczęło się od 28. kolejki. Sądeczanie wygrali mecz w Rytrze z Popradem 1:0, ale kilka dni po tym spotkaniu otrzymali karę walkoweru. Powód? W ich barwach wystąpił zawodnik mający pauzować z powodu nadmiaru kartek. Co więcej piłkarz wszedł na murawę w samej końcówce.

Następnie Sandecja II uległa Polanowi Żabno 1:3, przegrała z Glinikiem w Gorlicach takim samym wynikiem. Szanse na wygraną ligi były już tylko iluzoryczne, ale wciąż się tliły.

Tymczasem w sobotę doszło już do skandalu. Oto komunikat klubu dotyczący meczu z Lubaniem Maniowy, na który ostatecznie „biało-czarni” nie dotarli. Ich trener Robert Kubiela został nieco wcześniej odsunięty od prowadzenia zespołu…

Oświadczenie ws. drugiego zespołu

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce dzisiaj (komunikat z soboty) czyli nie pojechaniem drugiej drużyny MKS Sandecja na mecz IV ligi grupa: małopolska (wschód) z Lubaniem Maniowy, Zarząd Klubu wyjaśnia.

Na skutek pojawiających się niepokojących informacji o okolicznościach meczu rezerw Sandecji z Popradem Rytro, za który nasz Klub został przez OZPN w Nowym Sączu ukarany walkowerem, trener Robert Kubiela został odsunięty od prowadzenia zespołu do czasu wyjaśnienia sprawy.

Klub na ostatni mecz IV ligowych rozgrywek wytypował więc trenera Michała Jawczaka. Dzisiaj na przedmeczowej zbiórce kapitan drużyny Bartosz Kozak poinformował, że zespół nie godzi się z takimi decyzjami i odmawia wyjazdu na spotkanie ligowe. Kilku zawodników zgłosiło jednak swą chęć gry, ale grupa ta była zbyt mała, aby można było wyjechać na stadion rywala.

W związku z powyższym Zarząd Klubu informuje, że wobec piłkarzy wyciągnie konsekwencje. Będą to zawieszenia w prawach zawodniczych i regulaminowe kary finansowe. Zarząd także rozważa wystąpienie z powództwa cywilnego za narażenie Klubu na straty finansowe oraz wizerunkowe”

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl J.Para

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]