Mgr Mors z uczniami namaluje w Wierchomli mural. Pokażą na nim, co wyróżnia region

Uczniowie z Piwnicznej Zdroju stoczyli Wielką Międzyszkolną Bitwę Street Art. Teraz zwycięzcy wspólnie z grafficiarzem Mgr. Morsem namalują mural, który pokaże, co wyróżnia region.

We wtorek w Szkole Podstawowej nr 2 w Piwnicznej Zdroju odbył się konkurs „To nas wyróżnia – Wielka Międzyszkolna Bitwa Street Artu”. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów ze szkół na terenie gminy. Zabawę prowadził znany sądecki grafficiarz Mgr Mors, czyli Mariusz Brodowski. W pierwszym dniu zabawy wprowadził młodzież w technikę malowania graffiti. Następnie uczestnicy wykonywali konkursowe projekty, na których mieli uchwycić to, co ich zdaniem wyróżnia region, w którym mieszkają. Najlepszy pomysł przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju. W piątek oba zespoły wspólnie z Mgr. Morsem zrealizują zwycięski projekt. Na terenie Wierchomli, przed zabytkową cerkwią, powstanie mural. Wspólne malowanie rozpocznie się o godz. 8.

- Zapraszamy do oglądania zarówno procesu powstawania muralu, jak i końcowego efektu, który mam nadzieję będzie osobliwością dla odwiedzających nasz region turystów – mówi Barbara Talar, prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Piwnicznej, które jest współorganizatorem konkursu.

Fot. Małgorzata Polańska-Kubiak

ESPECTO

Wypowiedz się w tej sprawie