Męcina. Ruszyło osuwisko nad kamieniołomem. Pęknięcia obejmują około hektar gruntu

Męcina. Ruszyło osuwisko nad kamieniołomem. Pęknięcia obejmują około hektar gruntu

Męcina, osuwisko

Nad kopalnią w Męcinie doszło do osunięcia się gruntu na powierzchni około hektara. Na miejscu pracują strażacy. Jest również Policja i pracownicy urzędu gminy. Życie ludzkie i domostwa nie są zagrożone.

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 13.10. Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia mieszkańców i budynków, osuwisko znajduje się na gruntach rolnych, nad kamieniołomem w Męcinie – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją st. asp. Jolanta Batko, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Na miejscu są strażacy, którzy znakują i ogradzają teren, który się osunął. St. kpt. Wojciech Bogacz, Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej KP PSP Limanowa potwierdza, że mieszkańcy Męciny nie muszą czuć się zagrożeni.

– Jesteśmy na miejscu, znakujemy teren, który uległ osunięciu. Jest to teren należący do osób prywatnych, częściowo do kopalni Męcina, nie ma zagrożenia dla ludzi i domów. Nie ma również pracowników, gdyż obecnie zakład nie pracuje – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją st. kpt. Wojciech Bogacz.

Osuwisko objęło również częściowo teren zalesiony.

Czytaj także: Niebezpieczne zjawiska w szpitalach na Sądecczyźnie. „Teraz ich stan zdrowia znacznie się pogorszył”

Fot. KP PSP w Limanowej  
Share on twitter
Share on facebook