Nowy Sącz: masa nie osiągnęła punktu krytycznego

Nowy Sącz: masa nie osiągnęła punktu krytycznego

Choć w naszym mieście rowerzystów nie brakuje, a idea budowy nowych ścieżek rowerowych zazwyczaj spotyka się z pozytywną reakcją ze strony sądeczan, na dzisiejsze spotkanie  Sądeckiej Masy Krytycznej na rynku stawiło się nieco ponad dwudziestu wielbicieli dwóch kółek. Czy w ten sposób można przekonać władze miasta, że ścieżki rowerowe w Nowym Sączu są naprawdę potrzebne?

Powinno być więcej osób – przyznaje Grzegorz Wojtarowicz, przewodniczący Sądeckiej Masy Krytycznej  oraz grupy Gold Bike.  – Być może nie nagłośniliśmy dostatecznie mocno tego wydarzenia. Ale ci co przybyli, na co dzień jeżdżą na rowerze i oczekują łatwej i bezpiecznej komunikacji rowerowej. A warunków do niej w naszym mieście nie ma.

Jak mówi Grzegorz Wojtarowicz, nie chodzi o samą ilość i długość ścieżek, ale także fakt ich sensownego wplecenia w przestrzeń miasta.

Ścieżka liczy na przykład 1500 metrów, a potem rowerzysta nie wie co dalej... To wszystko powinno być przemyślane – podkreśla przewodniczący sądeckiej Masy Krytycznej.

Do dzisiejszego spotkania rowerzystów pod ratuszem dołączył także na swoim jednośladzie sądecki radny Grzegorz Fecko.

Popieram działania Sądeckiej Masy Krytycznej. Wszyscy chcieliby, żeby nie było korków, a ludzie przesiadali się na rowery, ale warunków do tego nie ma. Jako radny inicjuję działania takie jak chociażby kontynuacja ścieżki na ul. Witosa, na Pieczkowskiego, przeniesienie ścieżki z Bulwaru Narwiku na drugą stronę… Ale to wciąż za mało… Dzisiaj strach poruszać się po mieście rowerem – mówi.

Rowerzyści przekonują, że jednoślad to znakomity sposób na szybkie dotarcie do pracy czy do szkoły.

Ale miasto zapomina o rowerzystach. Niby coś tam się dzieje, Miejski Zarząd Dróg próbuje coś robić, ale to ciągle mało, i działania nie zawsze są przemyślane – konkluduje Paweł Kogut.

Czy działania obywateli mogą coś zmienić? Pewnie tak, pod warunkiem, że będzie ich więcej i będą skoordynowane, a na spotkania Sądeckiej Masy Krytycznej stawi się przynajmniej pięć razy więcej rowerzystów niż to miało miejsce dzisiejszego popołudnia.

fot. TB

Weź udział w konkursie!

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.