Marysieńka – mały cud, potrzebuje Twojej pomocy

Marysieńka – mały cud, potrzebuje Twojej pomocy

Najpierw stało się nieszczęście, a później stał się cud. Nieszczęściem było to, że maleńka Marysia urodziła się z zespołem Downa i z wadą serca. Po ośmiu dniach po porodzie została przewieziona do Prokocimia, gdzie miała się odbyć operacja  polegająca na założeniu opaski na tętnicę płucną. Gdy 4 września 2016 roku dziecko zostało ochrzczone i namaszczone, stał się mały cud… 

Stan naszej małej wojowniczki znacznie się poprawił. Tętnica płucna samoistnie się zwęziła i Marysia została mogła zostać zabrana do domu – do braciszka i siostrzyczki, którzy czekali na nią z utęsknieniem – opowiadają rodzice Marysi.

Trudny start w dzieciństwo dobry Bóg wynagrodził dziewczynce wspaniałą, kochającą rodziną.

– Cieszyliśmy się każdym kolejnym dniem spędzonym z naszą iskierką. Wreszcie nadszedł termin operacji. Na swoje pierwsze urodziny Marysia dostała najwspanialszy prezent: naprawione serduszko – mówi jej mama, pani Anna. – Jest ogromnie radosnym i bardzo kontaktowym dzieckiem. Każdego wita szczerym uśmiechem, który jest lekarstwem na wszystkie smutki.

Umie już podać rączkę na powitanie, czego nauczył ją dziadek Romek i uwielbia tańczyć i śpiewać z babcią Czesią.

Marysieńka ma szansę pięknie się rozwijać i być szczęśliwym dzieckiem, a później pełną radości kobietką. Potrzebuje jednak intensywnej rehabilitacji, która pozwoli w pełni wykorzystać wszystkie szanse na minimalizację skutków błędu natury.  Rehabilitacja oznacza jednak duże wydatki.

W imieniu rodziny Marysi o pomoc prosi nowosądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda.

 Jak możesz pomóc ?
  • wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto bankowe Stowarzyszenia SURSUM CORDA 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 z dopiskiem/tytułem „Marysia Ruchała”

lub

  • przekazując 1% podatku (w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382, a w polu „cel szczegółowy” : „Marysia Ruchała”

(iv)


Share on twitter
Share on facebook