Marszałek Małopolski nie przekroczył uprawnień. Doniesienia okazały się bezpodstawne

Krakowska prokuratura nie wszczęła śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez marszałka Witolda Kozłowskiego. Zakończone w ubiegłym roku postępowanie przygotowawcze nie wykazało „znamion czynu zabronionego”. Sprawa dotyczyła opiewającej na 6 mln zł umowy Województwa Małopolskiego z organizatorem Europejskiego Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Skomentuję to krótko: prawda zawsze się sama obroni. Ta sytuacja pokazuje to dobitnie – mówi marszałek Witold Kozłowski. 

Do decyzji podjętych przez marszałka Witolda Kozłowskiego nie ma też zastrzeżeń Regionalna Izba Obrachunkowa. Kontrola kompleksowa gospodarki finansowej Województwa Małopolskiego była prowadzona ze szczególnym uwzględnieniem działalności w latach 2019 do 2021 (do 1 października).

“W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które stanowiłyby naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Z informacji uzyskanych od kontrolerów RIO wynika, że prawidłowo gospodarowano środkami publicznymi biorąc pod uwagę, że kontrola prowadzona była kompleksowo w obszarach, m.in.: księgowości i sprawozdawczości, budżetu Województwa (w tym dochodów, wydatków, kredytów), gospodarki mieniem, działań promocyjnych oraz rozliczeń Województwa z własnymi jednostkami organizacyjnymi.”  – czytamy w komunikacie służb prasowych Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: www.malopolska.pl

Czytaj też:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.