Krynica – Zdrój: 100 tysięcy na urodziny pani Katarzyny! Europejski Festiwal Biegowy zakończony!

Europejski Festiwal Biegowy

Było mnóstwo wrażeń, dumy z małych i wielkich zwycięstw, były łzy wzruszenia i radość, że za rok znów będzie okazja doświadczyć podobnych emocji. W Perle Uzdrowisk zakończyła się pierwsza edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego organizowanego przez fundację Na Ratunek we współpracy z władzami województwa Małopolskiego, z gminą Krynica-Zdrój i Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów. Na starcie kilkunastu biegów stanęło tysiąc dwustu zawodników.

Łączna pula nagród jakie wybiegali  zawodnicy w poszczególnych konkurencjach to 301 tys. 500 złotych. Najwyższa – główna nagroda w „Krynickiej Setce” wyniosła okrągłe 100 tys. złotych. W tym bardzo wymagającym biegu na 100 kilometrów najlepsi okazali się panowie  Hayden Hawks (USA), Piotr Łobodziński i Marek Causidi oraz panie: Katarzyna Wilk, Alexandra Morozova i Ewa Majer.

Jak się okazało – zwyciężczyni „setki” – tarnowianka –  pani Katarzyna, wybiegała sobie główną nagrodę na urodziny.  Za biegową przygodę podziękowała wierszem:

„muszę przyznać, że te potoczki, te widoczki, te trawy i pastwiska , ta zwierzyna i leśna borowina – to wszystko dodało trasie takiego uroku – że byłam w szoku ! Jaki piękny i Beskid cały – wcześniej tego oczy me nie dostrzegały”

Dziękujemy uczestnikom naszego biegu za zaufanie, za dobre słowa, za uśmiech, za radość, za łzy wzruszenia na mecie i za świetną zabawę w ostatni weekend. Dziękujemy naszemu Partnerowi Głównemu – Małopolska, za pomoc i wsparcie w organizacji Europejskiego Festiwalu Biegowego. Małopolska to region niezwykły i wyjątkowy, czarujący barwnym folklorem i zachwycający górskim krajobrazem, pachnący lasem, brzmiący szumem górskich potoków i rzek. Mamy nadzieję, że ta duża impreza sportowa będzie za jakiś czas nosiła miano stolicy polskich biegów górskich. Liczymy, że za rok zobaczymy się w jeszcze liczniejszym gronie!.” – podsumowali organizatorzy.

Ambasadorem Europejskiego Festiwalu Biegowego był  Marcin Świerc.
Szczegółowe wyniki dostępne są  TUTAJ.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.