Marsz Równości przejdzie ulicami Nowego Sącza

Siedem dni przed wyborami do parlamentu - 6 października 2019 roku ulicami Nowego Sącza przejdzie Marsz Równości. Jego organizatorami są Fundacja Równość.org.pl i  stowarzyszenie Queerowy Maj. Obie mają swoją siedzibę w Krakowie. Główne hasło korowodu brzmi: "Po raz pierwszy u siebie".

Na fanpage'u Fundacji Równość.org.pl możemy przeczytać:"Duma i radość, ale także wzruszenie, bo gdy kilka lat temu spotkaliśmy się po raz pierwszy w Nowym Sączu to w najodważniejszych snach nie sądziliśmy, że to wszystko skończy się Marszem Równości. (...) Małopolska nie jest i nie będzie wolna od LGBT!"

Początek marszu planowany jest na godzinę 13., ale więcej szczegółów organizatorzy obiecują w kolejnych dniach.

"Maszerujemy, bo chcemy, żebyście wiedzieli, że istniejemy, mieszkamy obok Was, także w Nowym Sączu. Bo tu płacimy podatki i chcemy być obywatelami i obywatelkami pierwszej kategorii. Maszerujemy, bo chcemy, by Nowy Sącz był miastem przyjaznym i otwartym na wszystkich i nie ma naszej zgody na przemoc i nienawiść. Chodźcie z nami. Będzie cudownie!" - zachęcają organizatorzy.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

PUMA

17 comments

  • sądeczanin 9 września, 2019 at 16:20 Odpowiedz

   czy tak ma wyglądać nasze wspólne życie w społeczności sądeckiej? że najbardziej nas interesuje żeby komuś poprzeszkadzać?
   czy na innych zgromadzeniach, manifestacjach, też powinno się szukać okazji do kontry, przeszkodzenia komuś, na poziomie co najmniej agresji słownej?
   czy przykładowo, procesja Bożego Ciała powinna się co roku spotykać z kontr-procesją ludzi, którzy nie są zwolennikami takiego przebiegu święta jednej z wielu religii?

   smutne..

  • Xdhvv 8 września, 2019 at 17:34 Odpowiedz

   Serio? Normalny jesteś? Jak Ci ich marsze przeszkadzają to je olewaj i niech tak robi każdy komu to wadzi. Bo im więcej piszecie o nich im więcej oszolomow staje na starcie z nimi tym maja większy rozgłos. A gdyby mało kto się nimi interesował to by im się to znudziło i tyle tyle że tu racjonalnych brak, a same oszoloma z pissdu

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.