Innowacja roku: markiza od Fakro, która „wie” kiedy wpuścić światło i ciepło!

Innowacja roku: markiza od Fakro, która „wie” kiedy wpuścić światło i ciepło!

Nowosądecka firma Fakro  udowodniła, że nauka i biznes mogą i powinny tworzyć zgrany duet. Jeśli to się uda, powstają produkty zadziwiające innowacyjnością. Jeden z takich produktów z Nowego Sącza rodem: markiza VMZ Solar – otrzymała tytuł „Innowacji Roku 2016”.

Konkurs w którym Fakro zdobyło wyróżnienie odbywał się pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE.

Makiza Solar jest tylko pozornie zwyczajna.  Chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem ośmiokrotnie skuteczniej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi, co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza nawet do 10 stopni C. Pozwala też na równomierny rozkład natężenia światła.

W chłodne dni automatycznie przechodzi w tak zwany zimowy sposób działania. W słoneczną pogodę natomiast automatycznie zwija się umożliwiając napływ ciepłych promieni słońca pasywnie nagrzewając pomieszczenie. Wieczorem markiza jest automatycznie rozwijana chroniąc wnętrze przed stratami ciepła – wyjaśnia Wojciech Chronowski, manager produktu Fakro.

Celem programu, w którym wyróżniono sądecki produkt jest promocja nowoczesnych, unikalnych i oryginalnych rozwiązań oraz produktów i usług o charakterze innowacyjnym.

Montaż  wyjątkowej markizy wyprodukowanej w Fakro odbywa się na zewnątrz budynku w oknach i drzwiach wykonanych z PVC, aluminium lub z drewna.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.