Maria Dudek dołączyła do grona stulatek!

Maria Dudek dołączyła do grona stulatek!

Maria Dudek, mieszkanka Walowej Góry, dzisiaj świętowała swoje setne urodziny. Z tej okazji odwiedziali ją nie tylko najbliżsi, ale i oficjele, w tym wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut, czy starosta limanowski Mieczysław Uryga.

Seniorka ma trzy córki, siedmiorga wnuków, siedemnastu prawnuków i dziewięcioro praprawnuków.

– Dziś za to wszystko, na co pani pracowała przez lata, dzieląc się dobrocią i miłością, jest pani otoczona troską, ciepłem oraz ogromnym szacunkiem i miłością, którym darzy panią najbliższa rodzina. Gratuluję pięknego jubileuszu, życząc dużo zdrowia i sił na kolejne lata życia! – winszował podczas odwiedzin wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut.

W gminie są dwie osoby, które przekroczyły sto lat, jedną z nich jest właśnie mieszkanka Walowej Góry. Jak zaznaczał wójt, niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin.

– Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Gratuluję i życzę,  przede wszystkim dużo zdrowia oraz błogosławieństwa bożego na dalsze lata!  – mówił do stulatki wójt Jan Skrzekut.

Reklama