Marek Pławiak: zdradzili PiS, zostaną wykluczeni z partii [LISTA]

Marek Pławiak: zdradzili PiS, zostaną wykluczeni z partii [LISTA]

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy startują z konkurencyjnej listy ,,Silna Sądecczyzna Marka Kwiatkowskiego” mają zostać wykluczeni z partii. Wniosek w tej sprawie został złożony do Zarządu Wojewódzkiego PiS w Krakowie.

Jak informowalismy na naszych łamach parę miesięcy temu, obecny strosta wybrany z ramienia PiS, stworzył swój komitet wyborczy. Z jego listy do Rady Powiatu Nowosądeckiego stratują m.in. członkowie PiS. Jak zaznaczał poseł Arkadiusz Mularczyk, kandydaci Silnej Sądecczyzny nie reprezentują w tych wyborach partii. Wykluczenie z PiS ma dotyczyć: Marka Kwiatkowskiego, Romana Potońca, Józefa Świguta, Marcina Bulandy, Edwarda Ciągło, Zofii Nika, Marty Adamczyk i Joanny Szewczyk-Kubackiej.

,,Wniosek został złożony za pośrednictwem Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego PiS, który na konferencji prasowej z udziałem europoseł Beaty Szydło jasno podkreślił, że w powiecie nowosądeckim jest jedna lista Prawa i Sprawiedliwości i tylko kandydaci startujący z listy nr 1 – PiS  mają mandat do legitymowania się przed wyborcami szyldem Prawa i Sprawiedliwości – zarówno werbalnie, jak i za pośrednictwem materiałów wyborczych. Wszystkie działania promocyjne prowadzone przez kandydatów innych list, którzy zamieszczają w swoich materiałach informację o partii PiS lub posługują się jej logiem są próbą wprowadzenia opinii publicznej w błąd” – poinformował dzisiaj Marek Pławiak, pełnomocnik PiS w powiecie nowosądeckim.

Podszywają się

Fot. starostwo powiatowe w Nowym Sączu 

Reklama