Marek Piekarczyk magicznym koncertem zainaugurował Sądecką Jesień Kulturalną (fotorelacja)

Marek Piekarczyk magicznym koncertem zainaugurował Sądecką Jesień Kulturalną (fotorelacja)

Marek Piekarczyk, Sądecka Jesień Kulturalna 2022, fotorelacja Dawid Kulig Rytro

W piątek (9 września) Marek Piekarczyk zainaugurował Sądecką Jesień Kulturalną 2022. Miłośnicy jego twórczości po brzegi wypełnili salę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Wokalista sięgnął po głębokie, muzyczne emocje. Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora MOK Nowy Sącz Benedykta Polańskiego, który wyraził wdzięczność względem osób, bez których projekt Sądeckiej Jesieni Kulturalnej nie mógłby się odbyć. Chwile potem na scenie pojawił się też prezydent Nowego Sącza Lubomir Handzel. Po krótkim oficjalnym rozpoczęciu górę wzięła muzyka w wykonaniu Marka Piekarczyka.

Artysta postawił na tę część swojej twórczości, która w zamiarze miała uczynić ten wieczór magicznym. Swój występ rozpoczął utworem „Biały Krzyż”, wspominał Tadeusza Nalepę (polskiego kompozytora, gitarzystę i autora słów). Przywoływał również swojego kolegę, zmarłego w tym roku Andrzeja Nowaka, założyciela zespołu TSA. Wśród zagranych podczas koncertu piosenek nie zabrakło kultowego utworu „51”, który jest flagową kompozycją bandu TSA.

Na uwagę zasługuje interakcja Marka Piekarczyka z publicznością. Wokalista przywoływał anegdoty, często żartował. Podkreślał wartość muzyki i siłę, jaką daje. Zgromadzona w koncertowej sali MOKu widownia miała okazję usłyszeć takie utwory jak: „Czy pamiętasz”, „Chodzą ludzie”, „Tango”, „Wymyśliłem Ciebie” oraz „Wracajcie”. Ten ostatni utwór najwyraźniej odpowiednio zadziałał na fanów Piekarczyka. Artysta wraz z towarzyszącymi muzykami dwukrotnie wracał na scenę. Domagali się tego widzowie. Dwukrotny bis był najlepszym dowodem na to, że muzyka wokalisty do dziś jest kochana przez wszystkie pokolenia. Piosenkarz dziękując za koncert, wyraził nadzieję, że będzie mu dane wrócić do Nowego Sącza.

Fot: Dawid Kulig

Czytaj także: Muszyna. Oto projekt nowego Amfiteatru Zapopradzie (film)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.