Sądeccy kajakarze zdobyli medal na Mistrzostwach Świata!

Bardzo dobrze zaczęły się dla polskiej reprezentacji Mistrzostwa Świata w Hiszpanii, w slalomie kajakowym. W konkurencji K-1x3 nasz zespół wywalczył brązowy medal.

Renault2

Dość nietypowo rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w slalomie kajakowym w Hiszpanii, bo od rywalizacji zespołów. Jako pierwsi na starcie stanęli kanadyjkarze. Nasi zawodnicy popłynęli bardzo dobrze, choć do faworytów tej konkurencji nie należeli. Niestety tuż pod koniec trasy trącili bramkę. Kara  dodatkowych 2 sekund spowodowała, że przepadł brązowy medal. O podium walczyło aż 19 zespołów.

C-1x3 mężczyzn: 1. Słowacja 94,38 (0), 2. Hiszpania 97,43 (0), 3. Rosja 98,62 (0), 4. Francja 99,22 (2), 5. Polska (Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba, Igor Sztuba) 99,45 (2).

Po kanadyjkarzach na starcie stanęły panie w K-1. Polki popłynęły w składzie z Olą Stach, która jest specjalistką w C-1  i to było widać na trasie. Naszemu zespołowi brakowało spójności w pokonywaniu kolejnych bramek. Duże odległości między zawodniczkami przełożyły się na czas, a rywalki popłynęły o wiele szybciej. Ostatecznie nasz zespół zajął miejsce.

K-1x3 kobiet: 1. Wielka Brytania 103,96 (2), 2. Czechy 104,16 (0), 3. Rosja 104,19(0), 11. Polska (Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik, Aleksandra Stach) 118,06 (4).

Na K-1 mężczyzn wszyscy czekali z dużym napięciem. Na starcie stanęło aż 29 zespołów. Polacy należeli do faworytów, ale mocnych ekip w tym towarzystwie jest wiele.

Nasi zawodnicy rozpoczęli z dużym animuszem, ale już na 4 bramce “złapali” karę. To oznaczało, że nie było już żadnego marginesu na kolejny błąd. Na szczęście nasz zespół płynął bardzo uważnie, choć na 17 bramce znów pokazały się dwa punkty karne, co dawało piąte miejsce. Jednak na mecie po weryfikacji sędziego wideo pierwszą karę anulowano i Polska zajęła trzecie miejsce.

Jutro na starcie staną w konkurencjach indywidualnych kanadyjkarze w C-1 oraz kobiety w K-1. Celem jest awans do półfinałów. Walka będzie bardzo zacięta bowiem udział zapowiedziało wielu zawodników i zawodniczek. W C-1 mężczyzn aż 81 kanadyjkarzy, a wśród pań 84 kajakarki.

K-1x3 mężczyzn: 1. Hiszpania 89,87 (0), 2. Czechy 90,86 (0), 3. Polska (Dariusz Popiela, Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak) 93,69 (2).
Fot: Arch. D. Popiela
Na zdjęciu: Od lewej Dariusz Popiela, Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.