Wybory 2019: poseł Czerwiński przypomina niespełnione obietnice wyborcze PiS

Poseł Andrzej Czerwiński na kolejnym spotkaniu z  dziennikarzami przypominał niespełnione obietnice polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczące "sądeczanki", jednostki wojskowej w Nowym Sączu, kolei Podłęże-Piekiełko i strumienia pieniędzy, który miał popłynąć na Sądecczyznę. Jak podkreślił  - to zapewnienia, które wielokrotnie padały w kampaniach wyborczych PiS, a żadnego z nich nie zrealizowano

Renault2

Polityk PO zwrócił uwagę na problemy z jakimi borykają się szkoły średnie na Sądecczyźnie. Jego zdaniem konsekwencje reformy systemu oświaty najmocniej i najdotkliwiej odczuwają uczniowie, którzy muszą przebywać w klasach do wieczora.

- Nie oceniam szkół, ale chcę pokazać kto płaci za deformę szkolnictwa i likwidację gimnazjów. Szkoły są przepełnione, a uczniowie w naszym mieście muszą uczyć się nawet do 18:25 - mówił Czerwiński.

Poruszył też temat płacy minimalnej. Jego zdaniem najniższe wynagrodzenie powinno wynosić tyle, aby opłacało się pracować. Jak zapewnił, propozycja programowa jego partii ma zostawiać w kieszeniach osób najmniej zarabiających o 97 zł więcej niż wynika z deklaracji PiS.

Przekonywał, że urzędowe rygory dotyczące minimalnego poziomu pensji  poważnie obciążą pracodawców.

-To typowe hasło przedwyborcze kierowane do bardzo wąskiej grupy społecznej, a ma na celu kuszenie ludzi obietnicą, że PiS coś im da. PiS nie ma swoich pieniędzy. Nie może być tak, że pracownik bez kwalifikacji będzie otrzymywał 4 tysiące złotych, a bardzo dobrze wykształcony nauczyciel będzie utrzymywał się z jałmużny czekając na awans - stwierdził poseł.

Zaapelował też do politycznych konkurentów o przywrócenie dotacji dla Naczelnej Organizacji Technicznej.

- Naczelna Organizacja Techniczna nie otrzymała dotacji na prowadzenie Olimpiady Wiedzy Technicznej, która odbywała się od lat 70'. Chciałbym przy okazji zaapelować do posłów PiS, aby zjednoczyli się w tym temacie i wystąpili do Ministra Edukacji o przywrócenie tej dotacji - mówił Czerwiński przypominając, że uczniowie sądeckich szkół odnosili  w tej olimpiadzie liczne sukcesy.

-

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.