Mammobus zawita na Sądecczyznę. Badania są bezpłatne

Mammobus zawita na Sądecczyznę. Badania są bezpłatne

W przyszłym tygodniu na Sądecczyźnie stanie mammobus. Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania w ramach programu profilaktyki raka piersi. Trzeba się wcześniej zarejestrować.

We wtorek 28 maja mammobus zatrzyma się na rynku w Nowym Sączu, a dzień później (29 maja) stanie przy Ośrodku Zdrowia w Korzennej. W obu przypadkach punkt będzie czynny od godziny 9:00 do 17:00.

Z bezpłatnych badań mogą skorzystać kobiety w wieku 45-74 lata, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub mają zalecenie badania co 12 miesięcy w związku z zakończeniem okresu 5 lat od leczenia chirurgicznego raka piersi i bycia w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT), bądź też zakończenia leczenia raka piersi i 5-letniego procesu monitorowania po zakończonym leczeniu.

Na wizytę w mobilnym mammobusie należy się zarejestrować pod numerem telefonu: 58 767 34 44 lub drogą online za pośrednictwem strony: https://www.genevatrust.pl/site/rejestracja.php

W mammobusie pacjentki mogą skorzystać z przebieralni i poczekalni. Badanie trwa kilka minut, a wyniki powinny być dostępne w ciągu tygodnia. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Jego wczesne wykrycie znacznie zwiększa skuteczność leczenia, dlatego tak ważna jest profilaktyka.

fot. ilustr. Pixabay

Czytaj też: Dziękujemy! Zwycięzcy plebiscytu „150 lat na straży” nagrodzeni

Reklama