Mama zaginionego 15-latka: „Sprawę przejęła Policja w Nowym Sączu. Chcę iść ze sprawą do telewizji”

Mama zaginionego 15-latka: „Sprawę przejęła Policja w Nowym Sączu. Chcę iść ze sprawą do telewizji”

apel o pomoc, zaginięcie, Nowy Sącz

To już szesnasty dzień od kiedy nie ma kontaktu z 15-letnim Maciejem Jasińskim z Nowego Sącza. Jego mama, pani Aniela Jasińska – Oleksy w dzisiejszej rozmowie z naszą redakcją przedstawia nowe fakty w sprawie. Jak sama przyznaje, podjęła kontakt z telewizją Polsat, bo chciała prosić o nagłośnienie sprawy i pomoc. Póki co odzewu ze strony telewizji brak. Ważną informacją jest także to, że sprawę przejęła Policja w Nowym Sączu.

– Sprawa zaginięcia mojego syna została przeniesiona do Nowego Sącza. Taką informację usłyszałam w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziś byłam na komendzie w Nowym Sączu i usłyszałam, że jeśli cokolwiek w sprawie będzie wiadomo to policja od razu mnie poinformuje jako prawnego opiekuna. Nie mam pojęcia w jakim zakresie policja prowadzi swoje działania i jak wyglądają poszukiwania. Nie wiem nic. Zostałam pouczona przez policję, że mogę działać także we własnym zakresie, co też cały czas próbuję czynić, także za pośrednictwem państwa portalu – mówi pani Aniela Jasińska – Oleksy, po czym dodaje:

– Próbowałam się skontaktować z telewizją Polsat. Niestety nieskutecznie. Pomyślałam, że może nagłośnienie sprawy w telewizji coś by pomogło, bo syn być może mógł się gdzieś przemieścić? Nie wiem, nie mam już pomysłu. Policja powiedziała, że we własnym zakresie mogę próbować każdej formy poszukiwań, bo jestem prawnym opiekunem i mogę takie działania podejmować. Dlatego chcę to czynić. Od jutra ponownie spróbuję poprosić którąś telewizję o pomoc, ale nie wiem czy ktokolwiek pomoże – dodaje zrozpaczona mama chłopca w rozmowie z naszą redakcją.

Przypominamy: 4 stycznia 2023 zaginął Maciej Jasiński (w dniu swoich urodzin). Rysopis: ok. 170 cm wzrostu, szczupła budowa ciała, włosy krótkie. Nie ma informacji odnośnie ubioru nastolatka w dniu zaginięcia. Osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat możliwego pobytu chłopca proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju, pod numerem alarmowym 112 lub z Komisariatem Policji w Nowym Sączu. Więcej o sprawie pisaliśmy – TUTAJ.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ PORTALU

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama